♀ RosaPåVei ♀ Skrevet 24. juni 2008 #1 Skrevet 24. juni 2008 Mandag blir jeg satt på medisin mot kvalme og oppkast, husker dessverre ikke hva den heter. Legen likte ikke at jeg kaster opp så mye og har gått ned i vekt. Men så er det flere som har ymtet frempå om at man skal være veldig forsiktig med den type medisiner,og at det ikke er bra,men når jeg spør hvorfor er det ingen som kan peke på noe spesielt,de er bare negativt innstilt til den type medisiner. Legen min har ikke sagt noe negativt om medisinen,så er litt i stuss. Fint om noen kunne svart meg,og delt av deres erfaring =)
fru lykkelig Skrevet 24. juni 2008 #2 Skrevet 24. juni 2008 Jeg fikk postafen (reisesyketabletter) for å fungere i jobben min. Kjører ambulanse og da passer det ikke noe særlig å være kvalm .... Hadde noen uheldige episoder... De fungerte veldig greit. Merket ingen ting til kvalmen da. Men jeg er også litt skeptisk til medisiner i svangerskapet så jeg tok de bare når jeg skulle på jobb. Har ellers ingen erfaringer.
Popelko Skrevet 24. juni 2008 #3 Skrevet 24. juni 2008 jeg brukte phenergan, og det virket veldig bra, veldig mange som har brukt det, og den hjelper
♀ RosaPåVei ♀ Skrevet 24. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 24. juni 2008 Tusen takk for flotte svar =) Jeg er litt skeptisk til medisiner i svangerskapet,men skal gå ordentlig gjennom dette med legen min før jeg eventuelt takker ja.
**paradis;) Skrevet 24. juni 2008 #5 Skrevet 24. juni 2008 Sjekk medikamentet på www.felleskatalogen.no Her finner du bivirkninger/kontraindikasjoner og forhold omkring graviditet/amming og inntak av preparatet. Lurt å vite hva som står her før du snakker med legen. Har selv brukt stemetil mot ekstrem svangerskapskvalme (6 år siden) Denne gangen har jeg ikke brukt noe fordi kvalmen var "til å leve med".... ;/ og jeg er også skeptisk til å bruke medisiner i svangerskapet.. Lykke til!
fru lykkelig Skrevet 24. juni 2008 #6 Skrevet 24. juni 2008 Hva me akupungtur? Dette er jo helt fritt for bivirkninger. Jeg har hatt god erfaring med det i forhold til bekkenløsning.
Mrs. Bouquet Skrevet 24. juni 2008 #7 Skrevet 24. juni 2008 Det var en periode for noen tiår siden der gravide ble gitt kvalmemedisiner og mange barn ble født med missdannelser, så det er mulig det er derfor mennesker rundt deg er skeptiske. Når man er gravid skal man aldri ta medisiner selv om de er respetfrie uten å at man er trygg på at det er forsket på at det ikke er skadelig for fostert når man er gravid. Så lenge legen har skrevet ut medisinen til deg skal du i utgangspunktet være sikker på at det ikke er skadelig for fosteret, men gjør det til en hovedregel at du alltid du søker opp medikamentet på www.felleskatalogen.no og leser under graviditet/amming, leger gjør nemlig feil. Eller enklere pakningsvedlegget, der står graviditet/amming også nevnt.
Girlygirl83 Skrevet 24. juni 2008 #8 Skrevet 24. juni 2008 Medisinene de gir til gravide idag har vært på markedet lenge og det er ikke påvist fosterskader. Likevel er det jo best å holde seg unna for man vet jo ikke 100 %. MEN... Hos meg f.eks så var medisin mot kvalmen og oppkasten helt nødvendig. Jeg var til slutt så slapp og utmagret at jeg ikke klarte å gå omtrent. Så man må jo veie fordeler opp mot ulemper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå