Gjest Skrevet 24. juni 2008 #1 Skrevet 24. juni 2008 Hei jeg lurer på noe. Sei vist jeg har hull eller er nødt å få rotfulling? kan jeg ikke det da?? skal du går rundt me den smerten da? Kan du ikke gå til tannlegen å fjerne det?? Og koss er det å trekke visdoms tenner?
2prinsesserogbim Skrevet 24. juni 2008 #2 Skrevet 24. juni 2008 Jeg tror det er bare røntgen bilder av tenna man ikke skal gjøre, men vet ikke.. jeg skulle til tannlegen i mitt forrige svangerskap, men han ville ikke ha meg inn før jeg hadde fått ungen, men det var bare vanlig rutinekontroll og det var pga bildene han ikke ville ha meg inn
Gjest Skrevet 24. juni 2008 #3 Skrevet 24. juni 2008 merkeligt! ka om jeg får rotfylling. det er jo KANON VONDT. Da kan jeg bare si at da klare jeg meg ikke.. Det er så vondt.. Kos klare jeg meg da??
2prinsesserogbim Skrevet 24. juni 2008 #4 Skrevet 24. juni 2008 Har desverre lite peliling på det.... Du får ta det som det kommer
corleone Skrevet 24. juni 2008 #5 Skrevet 24. juni 2008 Den beste tiden for rutinebehndling er 2. trimester og i motsetning til vanlig tro, er det så lite stråling i de nyere apparatene at det ikke er noe fare for fosteret ( det brukes selvsagt også blykappe i tillegg for å beskytte magen). Det er MYYYE farligere å gå med en ukontrollert infeksjon og/eller smerter og å lide seg gjennom svangerskapet og gjerne spise masse smertestillende enn å behandle. Akutt behandling hos gravide gjennomføres alltid.
tessa 82 Skrevet 24. juni 2008 #6 Skrevet 24. juni 2008 Hos min tannlege er det ikke noe problem å rotfylle under gravidtet. Du blir jo bare lokalbedøvd... Er visst ikke noe farlig det... Og forresten- hvis du har vondt, så prøv å hold deg til paracet hvis du klarer. Det er minst farlig for barnet... Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå