Gjest Skrevet 23. juni 2008 #1 Skrevet 23. juni 2008 Mamma har ALDRI ammet noen av barna sine, hun har 5... Problemet mitt er at jeg faktisk ønsker å amme, og vet at det er ambefalt og bra, men tror mamma kommer til å reagere! Jeg skal bo hjemme det første året pga. at jeg er ung, alene og uten direkte fast jobb utenom lærlingplassen jeg har fått... Så er mamma mildt sagt j*vlig sta! Og kommer nok til å si alt mulig drit om det her, og jeg har slitt litt med det å godta kroppen min før, mtp. seksualitet og sånn.. og det å amme kan hun fort ødelegge med å slenge upassende kommentarer, off... Nesten som at jeg gir opp allerede... -Trasigt.
Randi86*Salt og Pepper' Skrevet 23. juni 2008 #2 Skrevet 23. juni 2008 Ta dette opp med de på føden, kansje de kan ha en samtale med deg om amming mens mora di er der.. Og amme er ditt valg og om du ønsker og amme er jo ingenting bedre.. Jeg fikk det ikke til sist og har et stort ønske om og klare det denne gangen...
MintCondition Skrevet 23. juni 2008 #3 Skrevet 23. juni 2008 Jeg skjønner ikke hva mammaen din har å gjøre med om du vil amme? Hun HAR født sine barn og fått bestemme om hun skulle amme eller ikke, nå er det din tur. Stå på.
eple3 Skrevet 23. juni 2008 #4 Skrevet 23. juni 2008 Så bra at du ønsker å amme! Det er jo det absolutt beste for barnet både ift ernæring, overføring av dine antistoffer for sykdommer osv, samt den gode kontakten mor og barn får ved disse "kosestundene". Har du fått informasjon på jordmorkontrollene ang amming du kan vise henne kanskje? Eller evt ammeveiledning på helsestasjonen som hun kunne være med på? Det er en del myter om amming fra generasjonen "bak" (eldre enn oss) hvor de mente at det var bedre å gi flaske o.l., og kanskje hun kunne trengt å lest/fått info om hva som anbefales idag? Uansett, dersom hun er negativ okkesom, ta det opp på dine kontroller hos jordmor/lege for å få ekstra oppfølging og støtte på det. Ønsker deg lykke til, både med amming og sta mor..
Gjest Skrevet 23. juni 2008 #5 Skrevet 23. juni 2008 takker for svar... skal stå på mitt... må bare mase på meg noen fakta å sånn, skal til legen i overimorgen, så skal høre litt da.. er jo enda lenge igjen da.... trøster meg med det.
eple3 Skrevet 23. juni 2008 #6 Skrevet 23. juni 2008 Du finner jo også mye på nettet - bl.a. kan du se på disse sidene; http://www.shdir.no/ernaering/spedbarnsern_ring/amming/barnets_fordeler_ved___f__morsmelk_11554 http://www.ammehjelpen.no/asp/default.asp?ID=101&show=6&sel=13 Om du gjør et søk får du Og dersom du har tenkt å kjøpe deg/ ønske deg (evt låne på biblioteket) bøker om graviditet og den første tiden med nyfødt barn, kan jeg anbefale bøkene av Gro Nylander- veldig informative og gode bøker med faglig bakgrunn (hun er overlege og spesialist på fødsler).
Gjest Skrevet 23. juni 2008 #7 Skrevet 23. juni 2008 takk for tips... skal se etter bøker i morgen tenker jeg, skriver opp navnet hennes nå
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå