røre-røre og lille umulius Skrevet 23. juni 2008 #1 Skrevet 23. juni 2008 Jeg skulle visst ha lest innleggene her tidligere om de som hadde samme problemet saa hadde jeg nok visst hva jeg skulle gjore naa. Noen som kan fortelle meg hvordan dette fjernes? Er det bare det lille filteret som maa renses eller er det mere som maa skrus fra hverandre?? Foler meg som en skikkelig daarlig husmor naa:(
Himmel og hav Skrevet 23. juni 2008 #2 Skrevet 23. juni 2008 Rens filteret, og så kjører du en tom maskin på 90 grader med en klunk eddik i ( jeg tømmer det bare i såpeskuffen).
It's all about me Skrevet 23. juni 2008 #3 Skrevet 23. juni 2008 Rens filteret og kjør tom maskin på kokvask med klorin i. Kan holde med en omgang, kan trenge mange fler, men det bør ordne det tilslutt.
Gjest Skrevet 23. juni 2008 #4 Skrevet 23. juni 2008 Som andre nevner, rens filter, bruk enten klor eller litt eddik og sett på 90 grader en runde.. og la ellers maskinen stå åpen mellom vaskene så den får lufta seg, rengjør vaskemiddelskuffen jenvlig også...
røre-røre og lille umulius Skrevet 23. juni 2008 Forfatter #5 Skrevet 23. juni 2008 Takk damer:) Kan dere bestemme dere om det skal vere eddik eller klorin?? Eller kansjke det ikke spiller noen rolle hvilken av de 2??
Gjest Skrevet 23. juni 2008 #6 Skrevet 23. juni 2008 Jeg bruker korin, har blitt tipset om eddik fra ei vennninne, hun mener det funker bedre. Jeg har tilgode å teste det enda. Jeg bruker eddik når jeg rengjør kjøleskapet for å unngå lukt i det, så det har nok noe for seg.
Himmel og hav Skrevet 23. juni 2008 #7 Skrevet 23. juni 2008 Spiller nok ikke noen rolle. Jeg bruker eddik fordi den er soppdrepende, og god til å fjerne lukt - og det er jo klorin også. Så fritt valg på øverste hylle :-)
Guttemamman:-) Skrevet 23. juni 2008 #8 Skrevet 23. juni 2008 Hvis du aldri pleier å kjøre kokvask kan det holde med en vanlig kokvask med vanlig vaskepulver. Vask unna håndklær f.eks. Det anbefales å kjøre kokvask jevnlig for å holde bakteriene unna. Jeg kjører minst en kokvask i uka og har aldri hatt vond lukt av maskina.
lille sprelle Skrevet 23. juni 2008 #9 Skrevet 23. juni 2008 Har du sjekket gummikanten ved døra - mange maskiner har en "lomme" der som det samler seg lo osv i.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå