uups123 Skrevet 22. juni 2008 #1 Skrevet 22. juni 2008 de er vel veldig inviduley men hva er vanlig? og hva er det mete du har hørt om?
uups123 Skrevet 22. juni 2008 Forfatter #2 Skrevet 22. juni 2008 inviduelt og de meste...litt sløv idag ja...
hit og dit Skrevet 22. juni 2008 #3 Skrevet 22. juni 2008 Ifølge legen som tok ut mallo så hadde Fru Kennedy hatt seks. (eg har aldri sjekka det opp)
uups123 Skrevet 22. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 22. juni 2008 oi seks?! ikke verst da... men de er vel langt fra normalt=P
Leirha Skrevet 22. juni 2008 #6 Skrevet 22. juni 2008 Jeg kjenner ei som har tatt 3 ks, og etter 3djemann spurte hun om hun kunne få flere, siden hun må ta dem med ks, hun fikk beskjed om at det kunne hun bare få. Har visst noe med huden og gjøre. Hun hadde ingen problemer tydeligvis. Men venninna mi har fått 2 barn og fått beskjed m at hun aldri bør få flere pga komplikasjoner i groingen... Neste gang om hun ble gravid så måtte de ta ks på gamlemåten isåfall... Fra øverst til nederst.
herethereandeverywhere<3 Skrevet 22. juni 2008 #7 Skrevet 22. juni 2008 Jeg har også tatt 3 ks, og har ikke hørt noe om at det er noen maxgrense. Om jeg blir gravid igjen og det skjer komplikasjoner som fører til ks, så kan de jo ikke si nei til det... Mange kjendiser som bare tar ks (har også hørt historeien om kennedy), av helt andre grunner enn i mine tilfeller i allefall ;-)
uups123 Skrevet 22. juni 2008 Forfatter #8 Skrevet 22. juni 2008 Så de har med groingen i ytterhuden å gjøre? hva med de om er lenger inn...? Jeg har tatt to som har grodd helt fint uten noe problem..
uups123 Skrevet 22. juni 2008 Forfatter #9 Skrevet 22. juni 2008 Oi har jeg faktisk mulighet til å kanskje få fire barn da:D
2gullunger Skrevet 22. juni 2008 #10 Skrevet 22. juni 2008 Som regel er det anbefalt å ikke ha flere keisersnitt enn 3. Dette fordi at det kan dannes arrvev i livmoren. Da blir livmoren svakere og kan i verste fall sprekke under veer og at den blir utstrekt når en er høygravid. Arrvev dannes der de skjærer i livmora. Så det har ingenting med arret i hudlaget. å gjøre men altså i livmoren
herethereandeverywhere<3 Skrevet 22. juni 2008 #11 Skrevet 22. juni 2008 såret har grodd helt fint uten noe kompl alle tre gangene, og jeg har ikke hørt noenting om at jeg ikke kan få fler. Har forsåvidt ikke tenkt så innmari mye på det heller, siden jeg synes 4 er nok i utgangspunktet, men skulle jeg mot formoding bli gravid igjen så er nr fem hjertelig velkommen. Om du har hatt to helt ukompl ks så er det ingen grunn til at du ikke skulle kunne gå igjenom ett til..
Odine! Skrevet 22. juni 2008 #12 Skrevet 22. juni 2008 Du risikerer også at morkaka gror fast i livmora i arret, og ikke løsner av seg selv.
Leirha Skrevet 22. juni 2008 #13 Skrevet 22. juni 2008 Jeg har ihvertfall hørt på sykehuset faktisk at om man har tatt 2 ks så må de neste også tas med ks. Dette pga arret i livmoren. Huden der er stor sjans for å revne... Og DA blir det komplikasjoner! Hvor mange ks man kan ta er jo selvfølgelig også avhenging av livmoren. Ikke bare huden.
Tia med 2 ♀ Skrevet 22. juni 2008 #14 Skrevet 22. juni 2008 Max 3 ganger sier de, klart blir du gravid igjen og nekter abort så må de la deg få et til da. De regner jo at etter to ks er det for farlig å føde normalt.
stinen ♀ ♂ ♂ Skrevet 22. juni 2008 #15 Skrevet 22. juni 2008 Det er, som noen sier over her, fordi livmoren blir svakere etter at den har blitt revet opp og sydd igjen. Dersom det i ditt tilfelle hadde vært krise med et nytt svangerskap hadde du nok fått beskjed om det da du var inne sist:) Jeg har hørt at 3 er en generell maksgrense, men det er store individuelle forskjeller her:) Har man hatt to keisersnitt vil man ikke kunne føde vaginalt igjen ihvertfall:)
Lillegull,2 på jorden,1 engel Skrevet 22. juni 2008 #16 Skrevet 22. juni 2008 Generelt er ikke 3 ks max, men du får en grundig sjekk av forholdene i livmor og arr ved det 3. Og en får automatisk tilbud om sterilisering ved sitt 3 snitt, men ikke alle gjør det. Jeg fikk beskjed om at siden jeg var under 30 år ved mitt 3. snitt måtte jeg ikke vurdere sterilisering engang, og jeg ville helt sikkert tåle 1 kanskje 2 til. Da de hentet ut Irmelin kikket de etter mulige komplikasjoner der nede som kunne tilsi at jeg skulle gi meg. Men legen som kikket over forhenget sa jeg tålte minst 1 og kanskje 2 svangerskap til, så her var det bare å sette igang! Skal nok ikke ha flere barn nå, men det er fint å vite at jeg kan! Det vurderes altså individuelt dette.. =)
herethereandeverywhere<3 Skrevet 22. juni 2008 #17 Skrevet 22. juni 2008 Tull at man ikke kan føde vaginalt etter to keisersnitt! Søsteren min fikk nr 1 og 2 med ks, men fødte nr 3 vanlig, og jeg skulle også føde vaginalt tredje gang etter to ks. Jeg fikk imidlertid kraftig forgifting og måtte gjennom ks før termin. Høres ut som om det gis forskjellig info litt ettersom hvilket sykehus det er snakk om....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå