sannamin* Skrevet 22. juni 2008 #1 Skrevet 22. juni 2008 Helsesøster sier vi bare kan datteren vår få prøve seg på å spise brød.Altså små små biter evt dyppet i vann eller mme.. men jeg er livredd for at det skal sette seg fast i halsen hennes...Ikke virket det at ho likte det heller.. Noe som har prøvd det samme så tidlig??
baby 07.02. Skrevet 22. juni 2008 #2 Skrevet 22. juni 2008 Gutten min ville ikke ha grøt. Så jeg ga han brød fra han var 7 mnd ca. Ingen problem
vipsen*en av hver* Skrevet 22. juni 2008 #3 Skrevet 22. juni 2008 hei.. går fint det, de bruker spyttet sitt til å gjøre brødet bløtt..
meg & mine små Skrevet 22. juni 2008 #4 Skrevet 22. juni 2008 Ingen problem. Som hun over her skriver så bruker de spyttet sitt til å gjøre brødet bløtt, trenger ikke å legge brødet i vann eller noe annet.
Gjest Skrevet 22. juni 2008 #5 Skrevet 22. juni 2008 Hvor små biter gir dere? Har tenkt til å begynne når han er 8mnd (7 1/2mnd nå) Foreløpig har jeg gitt han små smulebiter på 2-3 millimeter. Også veldig redd for at han skal sette det i halsen.
Kosel Skrevet 22. juni 2008 #6 Skrevet 22. juni 2008 Jr er 11mnd og har ingen tenner enda men har spist brødskive fra han var 6mnd. Tygger som bare det han. Hender han setter i halsen og brekker seg fordi han er glupsk å glemmer å tygge:) Jeg gav ham cm store biter i begynnelsen tror jeg,..husker ikke helt jeg. Nå får han en halv skive og spiser selv.
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 22. juni 2008 #7 Skrevet 22. juni 2008 Gutten min fikk ikke første tanna før han var 13 mnd, så ja, han fikk brødbiter før han fikk tenner ;o) Tygde godt med gommene da Men han likte det veldig godt, men var vel ca 8-9 mnd når vi startet med det.
mamman til to gutter Skrevet 22. juni 2008 #8 Skrevet 22. juni 2008 De første tennene de får er ikke "tyggetenner" uansett, så det er bare å gi brød. Vi har aldri bløtt opp brødet, men gitt det med leverpostei helt fra begynnelsen. Ga veldig små og få biter i begynnelsen fordi mini brakk seg så han gulpet/kastet opp, men det har gått bedre og bedre hele tiden. Nå kan han på en god dag spise en hel brødskive og han har fortsatt bare tre tenner i front som ikke egner seg til tygging:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå