Harald Ripultfør Skrevet 21. juni 2008 #1 Skrevet 21. juni 2008 Leste et sted at det er best å bo midt i sentrum, men hva med de hotellene 5 min unna sentrum? 2-3 km liksom.. Er det ikke noe bra å bo der da eller?
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 21. juni 2008 #2 Skrevet 21. juni 2008 Hvorfor skal du bo utenfor sentrum? Fint å slippe kollektivtransport etc? Og i praha så er ting i sentrum.
Harald Ripultfør Skrevet 21. juni 2008 Forfatter #3 Skrevet 21. juni 2008 Fordi det er billigere.. Jeg tenker 5 min kollektivt/drosje er jo ikke så ille inn til sentrum eller?
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 21. juni 2008 #4 Skrevet 21. juni 2008 Men er det så mye billigere da? Og de snyter deg i drosja så det synger.
Harald Ripultfør Skrevet 21. juni 2008 Forfatter #5 Skrevet 21. juni 2008 Ja, det er 1000-3000 billigere per pers. Jeg leste at drosje er trygt hvis man bestiller på hotellet, er ikke det riktig?
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 21. juni 2008 #6 Skrevet 21. juni 2008 Beste er å avtale pris. Og få de gjerne til å ringe fra hotellet. Men u krize feks som ligger i sentrum (gamlebyen) koster rommene ca 100 eruo pr pers, dersom det skal bli 1000 kr billigere pr pers enn det vil du få betalt for å ligge.
stripete ullsokk Skrevet 21. juni 2008 #7 Skrevet 21. juni 2008 Me budde på utri koronec, tok 15 min å gå til sentrum. Men det var egentlig ikkje noko problem i det heile. Fekk sjå ein del av Praha som ikkje viste ellers. Hotellet sine taxier er trygge dei
TrøttSomEiStrømpe- Skrevet 21. juni 2008 #8 Skrevet 21. juni 2008 vi bodde utenfor byen og tok trikk inn, gikk helt fint! ca 10-15min med trikk tror jeg. trikken gikk rett nedi gata for hotellet. kjøpte sånn 3dagers pass for en billig penge på flyplassen. bestillte gjnnom supersaver.com og betalte 3500 for meg og mannen (litt slitent hotell, men rent og hyggelig. man tilbringer som regel minimal tid der allikevel)
vår baby Skrevet 22. juni 2008 #9 Skrevet 22. juni 2008 Jeg har bodd der i 2 år så har litt peiling. Det er kjempe enkelt og farte rundt med offentlig transport. Tom. på natta. Når det gjelder taxier florerer det av useriøse galninger der nede. Taxi aaa er et bra selskap. Så lenge du er i følge med en mann er det trygt å kjøre taxi, selv om det ikke er aaa. Vær litt forsiktig med å kverulere på prisen vist de vil ha mer ved ankomst. De er litt gale der nede... Praha er en kjempe artig by. Bare vær litt open minded... ps: hotels.com
LadyLuck & Skrevet 22. juni 2008 #10 Skrevet 22. juni 2008 bodde på et hekt ok hotell på IP pavlova (sted i praha sentrum, øvre bydel) rimelig og gåavstand til det meste
LadyLuck & Skrevet 22. juni 2008 #11 Skrevet 22. juni 2008 *hihi* begynte å tenke på en episode med meg og min bror.. Ganske så fulle skulle vi fra Roxy og til hotellet, og taxien kjører motorveien ut av byen.. klarte bare flire, tenkte.. ja,ja.. nå skal vi på langtur... Viste seg heldgvis at dette var raskeste vei til hotellet... men gud som vi flirte da han kjørte ut av byen...
Harald Ripultfør Skrevet 22. juni 2008 Forfatter #12 Skrevet 22. juni 2008 Tusen takk for svar alle sammen.. Men ser ikke ut som det blir noe tur alikevel.. Ble visst for dyrt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå