Gå til innhold

Hva er en "stjernekikker"?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har sett at flere snakker om at barna er "stjernekikkere", men ingen av trådene forklarer hva dette er. Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ungene snur seg vanligvis slik at nesa deres peker nedover mot gulvet om feks mor føder liggende.. men hos stjernekikkerbarn så gjør de ikke det.. og det gjør at det er vanskeligere å komme ut for hodet "tilter" i feil rettning og nesa er mot skyene..hehe.

 

ehrm..klønete forklart

 

 

Skrevet

En baby som kommer ut med hodet bøyd bakover slik at ansiktet kommer ut først. Også kalt ansiktsfødsel.

Skrevet

Som min andre jente som kom med pannen først.

Skrevet

Er det vondere å føde da?

 

Skrevet

Absolutt, du kan selv tenke deg at det er ganske mye større omkrets på ansitet enn på hodet...

Skrevet

min mellomste var stjernekikker..

det var også den fødselen som gikk raskest... tok vel tilsammen 3,5 timer..

 

og jeg hadde IKKE større smerter med å få henne ut enn de to andre...

 

 

 

men, så hadde jeg knasket massevis av bringebærbladkapsler og drukket mye bringebærbladte også...

Skrevet

Jr låg ann til å bli en stjernekikker, altså ligge med nesa oppover, istedet for nedover (mot rumpehullet mitt, huff) slik de "skal gjøre".

 

Jeg pressa i godt over 1 time og tilsutt kom en lege med en sugekopp. Jeg ba om å få prøve et par press til før de brukte sugekoppen og det endte med at legen la seg oppå magen min og presset sammen med meg. Jr snudde seg rundt og sklei ut. De sa at jeg sleit veldig med å få ham pressa ut fordi han kikket opp itaket istedet for ned i gulvet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...