klumpen og gullet Skrevet 19. juni 2008 #1 Skrevet 19. juni 2008 Vi prøvde risgrøt igår, vil variere litt fra maisgrøten, men den ble så sabla klumpete og ekkel. Noen som har noen gode stalltips på hvordan blande den ut så den blir litt mer apetittlig?
Hildeks Skrevet 19. juni 2008 #3 Skrevet 19. juni 2008 Bruker alltid gaffel som "visp" jeg. funker helt topp, ingen klumper.. og så vet jeg om de som heller først pulver, så vann/mme/mm, men jeg syns det er bedre å ha først væske og så pulver, blir ikke så klumpete..
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 19. juni 2008 #5 Skrevet 19. juni 2008 Dersom væsken er for varm, så klumper den seg ) Den må være lunken. Kan det være det kanskje?
klumpen og gullet Skrevet 19. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 19. juni 2008 Ja det kan det kanskje.... Men det gikk myyyye bedre idag, takket være gode tips om både visper og gafler og det ene med det andre! =) Tusen takk. Gullet elsket risgrøten, og det er jo greit å kunne variere litt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå