Anonym bruker Skrevet 18. juni 2008 #1 Skrevet 18. juni 2008 Sønnen min har mista masse melketenner og begynt å få de ordentlige tennene sine. Da ei jeg kjenner så de nye tennene han hadde fått så lo hun og sa ta han ligna på Flode nå. Jeg ble ganske lei meg og syntes det var så dårlig gjort. Jeg kom ikke på en eneste ting å si, og ble bare lei meg lissom. Håper han ikke hørte hun sa det, men syntes det var dårlig gjort å si uansett. Det verste er at jeg tror hun sa det for å såre meg fordi sønnen hennes er ganske stor og rund så mange bemerker det (ikke jeg). Skal si noe til henne om at det var dårlig gjort eller bare la det gå?
Anonym bruker Skrevet 18. juni 2008 #2 Skrevet 18. juni 2008 Vet du hva, jeg syns du bør absolutt fortelle henne at dette såret henne. For alt jeg vet kan dette ha vært en ubeteksom humoristisk kommentar, og at hun faktisk ikke skjønner at det såret deg. Si det, hvis ikke kommer du til å gnage på det.
Anonym bruker Skrevet 18. juni 2008 #3 Skrevet 18. juni 2008 Takk for svar. Jeg er bare litt redd for at hun da kommer til å si at jeg er alt for hårsår siden hun ofte sier sånne "morsomme" ting om andre og ler masse av det. Hun er kanskje litt mobbete, men jeg syns uansett det er dårlig gjort å si sånt om ungene til noen. Men kanskje jeg er hårsår, og ikke burde bry meg om det, men jeg gjør dessverre det.
Miss Misantrop Skrevet 18. juni 2008 #4 Skrevet 18. juni 2008 Ikke pent å mobbe, dette syntes jeg du bør ta opp med henne. Absolutt.
Anonym bruker Skrevet 18. juni 2008 #5 Skrevet 18. juni 2008 Ok. Takk for råd. Jeg er kanskje litt redd for henne,- i hvertfall med tanke på at hun kan såre barna mine. Jeg tenker at hvis jeg sier at jeg syntes det var ubetenksom sagt så kan hun enten si det mer eller gjøre narr av meg fordi jeg er nærtakende, men hvis jeg IKKE sier noe så risikerer jeg at hun bare fortsetter siden hun ser at jeg ikke tør å ta igjen. Ikke enkelt det her.
Miss Misantrop Skrevet 18. juni 2008 #6 Skrevet 18. juni 2008 Nei, sånne nære mellom menneskelige reaksjoner er ikke enkle i det hele tatt... her er både sønn og søster involvert og det er nok lurt å trå varsomt selv om saken må frem.
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2008 #7 Skrevet 19. juni 2008 Ja, jeg også ville kanskje syns du var litt hårsår, og jeg har nok en tendens til å oppføre meg litt på samme måten selv. Men det viktigste er at hun faktisk får vite at du ble såret av dette. Jeg tror det bare var uomtenksomt av henne, og hun ønsket sikkert ikke å såre deg. Men får hun vite det vil hun skjønne poenget, og kanskje tenke seg litt bedre om neste gang. Du bryr deg allerede om det, så snakk med henne og få det oppklart
Gjest Skrevet 19. juni 2008 #8 Skrevet 19. juni 2008 Hvis kommentaren plaget deg synes jeg du skulle ta det opp med henne. Jeg synes kanskje du var litt hårsår.. Men jeg kunne vært troendes til å si noe sånt til en venninne av meg, men vi har en sånn tone oss i mellom. Det er helt greit, vi vet begge at vi bryr oss om hverandre og hverandres barn, men jeg ser jo at det ikke er så greit med sånne kommentarer hvis de sårer. Jeg ville heller aldri slengt ut av meg den form for kommentarer til noen jeg ikke visste ville ta det med humor.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå