Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

hvor mange hjerteslag hadde dere på mini? :) og eventuelt kjønn om dere har funnet ut det? min hadde 160, jordmor tippet gutt, men er ikke sikkert

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mine to første lå rundt 160-165 og var begge gutter.

Siste lå på rundt 140 og var jente :-)

(niesa mi hadde også rundt 140, og begge nevøene mine lå på rundt 165 :-) Jeg tror det må være en sammenheng, og det sa jordmora mi også :-)

Har ikke hørt hjertelyden enda denne gangen, så er spent på hvor mange slag i minuttet det er på den lille i magen :-)

Skrevet

spennende :) tror jeg ventr gutt selv, men ikke godt å si. noen flere som har sjekket? :)

Skrevet

min lille gutt har ligget mellom 140 - 150..

Skrevet

Hjerteslaga på mini her i gården er på 142 og det blir en gutt:)

På prinsessa var det 150:)

Skrevet

Min gutt her hjemme lå på 150 hele svangerskapet.... jenta jeg har i magen nå ligger også på 150 :)

Skrevet

Det de pleier å si er at jentene har hurtigere hjerteslag enn guttene. Så rundt 140 er gutt, mens 160 er jente. Men dette er jo bare noe de sier, ikke noe som stemmer på alle. Mine to jenter hadde hjerteslag på rundt 150-160, så jordmor tippet derfor jente. Hvis du leser det som står øverst på gutt/jente debatten, så har jordmor Siri også skrevet det som er "vanlig" i forhold til guttehjerteslag og jentehjerteslag.

Skrevet

min lille gutt ligger på 148-150 hver gang:)

Skrevet

150 på denne i uke 14, vet ikke hva det blir (enda).

Forrige hadde alt mellom 160 og 139 (de roer seg jo gjerne litt etterhvert) og det ble en gutt. (Visste ikke kjønn før fødselen)

Skrevet

"snart-mor-til-fire"

Ja, disse jordmødrene sier det er en sammenheng, men den går motsatt av din erfaring ;-)

 

"Kjerringrådet" går på

Over 140/144 = jente

Under 140/144 = gutt

Skrevet

Begge mine gutter lå på 140-144. Jeg vet ikke kjønn ennå, men knøttet har hjerteslag på 140 denne gangen også, så jeg har en viss idê ;)

Skrevet

154, tror det er jente men legen og samboer tipper på gutt .

Skrevet

I uke 20 - 140.

24+5 - 152.

 

Dette er jo noe som varierer hver gang.

 

Vi vet ikke kjønnet;)

Skrevet

Det er bare den siste tiden av svangerskapet man kan si noe om kjønn/hjertelyd. Som nevnt over her roer hjertet seg som regel ned litt mot slutten, og da kan man ofte se en sammenheng mellom kjønn og hjertelyd.

 

Tror dette er de siste 5 ukene før fødsel eller noe.

Skrevet

Min lille hadde 150 idag. Er i uke 20. Venter gutt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...