Gjest Skrevet 18. juni 2008 #1 Skrevet 18. juni 2008 I forrige uke (uke 34) måtte jeg til sykehuset en tur pga lite liv. I en bisetning fortalte jeg at jeg skulle sykle dit, men det fikk jeg streng beskjed av jordmora om å ikke gjøre! Jeg har ikke bil og sykler hvorhen jeg skal; bør jeg ikke gjøre det lenger? Jeg har forøvrig ikke noe risikosvangerskap, jeg er førstegangs, og racer ikke nedover veiene.
Madde/sommergutt:) Skrevet 18. juni 2008 #2 Skrevet 18. juni 2008 Jeg er i uke 38 og bruker enda sykkelen.. har gått bra så langt.. Kanskje jeg burde parkere den jeg også da om du fikk beskjed om det.. har ikke tenkt over at det ikke var bra.. Noen som vet hvorfor man ikke skal sykle da??
Duracella Skrevet 18. juni 2008 #3 Skrevet 18. juni 2008 Nei, parkere sykkelen? Jordmor nevnte ingenting til meg når jeg snakket om sykling i uke 35. Jeg har bl og kan ikke tenke meg å klare å gå til postkassa en gang. Jeg må sykle eller bli inne.... Råkjører ikke akkurat, da. All aktivitet som ikke gjør vondt er vel bra?
Elisin m gutt ute og pike inni Skrevet 18. juni 2008 #4 Skrevet 18. juni 2008 Jeg er i uke 32 og har ogsá fátt beskjed om ikke á sykle, dvs jeg sluttet allerede for en stund siden for det var ubehagelig. Jeg tror den viktigste ársaken er faren dersom du skulle ramle eller bli pákjórt, pluss at belastningsskaden kan vaere svaert stor pá ryggen ettersom du fár mye vekt pá magen og man aldri sitter helt rett pá en sykkel. Jeg ville nok ikke syklet sá mye fremover, ihvertfall ikke i trafikerte omráder.
Duracella Skrevet 18. juni 2008 #5 Skrevet 18. juni 2008 Jeg har en classic-sykkel, så jeg sitter ganske rett opp og ned, og har et komfortabelt bredt sete. Hvis jeg ikke kan sykle blir jeg isolert i tiden fram til fødsel, og tror ikke det er sunt hverken mentalt eller fysisk. Jeg har vært sykmeldt i flere måneder allerede, og muligheten til litt frisk luft på sykkelen føles akkurat nå livsviktig. Jeg fortsetter å sykle.
Gjest Skrevet 18. juni 2008 #6 Skrevet 18. juni 2008 Ok, det var godt å høre! Jeg kan sykle betraktelig mye lenger enn jeg klarer å gå for tiden, det eneste problemet er at jeg må så veldig tisse idet jeg setter meg på setet! Men i går kjøpte jeg ny sykkel, og gleder meg veldig til å bruke den. Og når det gjelder velt, vil jeg tro at jeg foretar meg så mye annet også i løpet av en dag, at det er ikke akkurat ved sykkelvelt den største trusselen ligger!
Duracella Skrevet 18. juni 2008 #7 Skrevet 18. juni 2008 Ja ikke sant. Og en evt velt/ulykke må da være farligere i 2. trimester, mens ungen er så liten at den ikke kan leve utenfor livmoren.
Elisin m gutt ute og pike inni Skrevet 18. juni 2008 #8 Skrevet 18. juni 2008 Sá lenge dere ikke fóler noe ubehag og ryggen er fin sá er det sikkert bare á fortsette ;-) Sykling er ogsá veldig bra for bekkenet har jeg lest ang spinning, det gjór det mer bevegelig og kan derfor gi mindre plager. God tur ;-)
trilletrulte Skrevet 18. juni 2008 #9 Skrevet 18. juni 2008 Jeg bruker sykkelen kun til trening, og parkerte den ganske tidlig. Men det er kun fordi jeg er redd for å kræsje/velte! Sykler på spinningtimer flere ganger i uken ennå, har termin omtrent samtidig som deg(riktignok med styret betraktelig høyere, og tempoet merkbart roligere, men det spiller ingen rolle), og er helt uenig i at sykling kan være farlig i seg selv! Det mases om at gravide beveger seg for lite - og så lenge du har en sykkel du sitter behagelig på og kjører forsiktig, så kan jeg ikke skjønne hvorfor du ikke kan fortsette med det? Hadde ringt sykehuset og spurt hvorfor de mener det jeg:)
Barbamama_til 2 prinsesser Skrevet 18. juni 2008 #10 Skrevet 18. juni 2008 Det samme har jeg lest! Men sykle forsiktig i trafikken, jenter! Vi skal ikke ha noe av krasj eller velt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå