LeneJiinta Skrevet 16. juni 2008 Forfatter #2 Skrevet 16. juni 2008 være konfirmert kristelig mener jeg?
Anettemor82 Skrevet 17. juni 2008 #3 Skrevet 17. juni 2008 De må stå i statskirken eller tilhøre en religion som er enig med dåpen. dvs at hvis de er døpt så tror jeg det holder. tror ikke de må være konfirmert i kirken..
Gjest mamma'n t go'guttene Skrevet 9. juli 2008 #4 Skrevet 9. juli 2008 nei, må være medlem av statskirken (eller annet trossamfunn som har dåp) bare Har en venninne som har vært fadder for et barn og hun konfirmerte seg borgerlig..men er medlem av statskirken og derfor greit..
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2008 #5 Skrevet 9. juli 2008 Min samboer er fadder og ikke medlem av statskirken. Tror ikke det er så strengt på det lengre.
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2008 #6 Skrevet 9. juli 2008 Det kommer veldig ann på presten. Når vi døpte vår var det ikke noe problem. Har to av fadderne som ikke er medlem av statskirken.Men er de medlem av et annen trosamfunn som forkaster dåpen får de ikke.( men de sier vel heller ikke ja til dette) Da min bror skulle dåpe sitt barn i nabo kirken fikk de ikke lov, måtte da ha faddere som var medlemmer. så de tok bare en annen kirkr med annen prest.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå