nikki naboo Skrevet 15. juni 2008 #1 Skrevet 15. juni 2008 Er det noen som fødte i uke 35-36? Hvordan gikk det det? Måtte barnet ligge lenge på sykehuset og evt i kuvøse? Evt andre ting som skjedde pga litt for tidlig fødsel? Har en følelse av at ting kan skje her snart, og lurer på hvordan det har gått med andre som har født rundt disse ukene. Gratulerer til dere som har født og lykke til videre!
¤¤angelina¤¤ Skrevet 15. juni 2008 #2 Skrevet 15. juni 2008 Sikkert stor forskjell på uke 35-36 og uke 37, men jeg fødte altså i uke 37 forrige gang. Ikke kuvøse. Var på sykehuset i 11 dager pga "alvorlig" gulsott og ammeproblemer. Største problemet var at han var så trøtt og ikke interessert i noe annet enn å sove, bare å få han PÅ puppen var et eneste stort slit, og å holde han våken så han fikk i seg nok mat var nesten umulig. Han orket rett og slett ikke å suge, bare sovnet. Men det gikk seg til etterhvert, etter MYE jobbing. Men det trenger jo ikke å skje med deg! Lykke til!
Vertigo Skrevet 15. juni 2008 #3 Skrevet 15. juni 2008 Eldstejenta mi er født i uke 32+5, og hadde ikke behov for kuvøse. Rakk ikke å få lungemodningssprøyte. Slapp også unna gulsott - i alle fall ikke så mye at hun behøvde lysbehandling. Tok tre uker før hun greide å ernære seg selv - hadde sonde. Vi var på sykehuset i to uker. Men dette kommer jo mye an på hvorfor barnet kommer for tidlig også. Med min erfaring hadde jeg ikke vært spesielt bekymret for en fødsel i uke 35-36. Jeg har gått med en del tegn på for tidlig fødsel denne gangen, uten at det har vært noen overhengende fare. Ble sykemeldt for halvannen uke siden - er nå 33+4. Min plan er å ta det med ro en uke eller så til, og så tenker jeg at da er det ikke noen fare lengre om hun har tenkt å komme, så da vil jeg øke aktivitetsnivået litt. Må jo få gjort litt her før fødselen
mammmma***fødeklar*** Skrevet 16. juni 2008 #4 Skrevet 16. juni 2008 Jente uke 36, ukomplisert, 3 dager på sykehus.3020 g, 49 cm. Gutt uke 34, 12 dager på sykehus, spisetrening. 2700 g, 45 cm Gutt uke 36, ukomplisert, 3 dager på sykehus.3520g, 50 cm.
MadameMimm Skrevet 16. juni 2008 #5 Skrevet 16. juni 2008 Jeg fødte førstemann i uke 35. Stor gutt, 2720 og 46 cm. Måtte ikke ligge i kuvøse, men måtte være på prematuren i tre dager for å holde øye med bilirubin (om han fikk gulsott) og blodsukkeret. Men jeg fikk ha han hos meg hele tiden, bare at han måtte på prematuren å spise/ta prøver hver tredje time, + at han måtte ligge der på overvåkning om natta. Etter de tre dagene på prematuren, fikk han lysbehandling i ett døgn, deretter var han endelig bare VÅR(: Måtte være på sykehuset ytterligere 2 døgn for å passe på at vi fikk til ammingen og at han tok til seg næring. Alt gikk kjempebra. Lykke til!
nikki naboo Skrevet 16. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 16. juni 2008 Veldig variabelt her. Det ser ikke ut til nå at fødselsuke 34-37 har nødvendigvis med hvilke ettervirkninger man har fått. Men selvfølgelig har jo årsak til hvorfor man føder noe å si også. Takk til dere som har svart, og lykke til videre! Vil gjerne ha flere svar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå