Gå til innhold

Støtte fra husbanken e.l.??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal begynne på skole nå til høsten og får da kun stipend som inntekt. Hadde lønn på 16000 nå, men har sagt opp jobben nå så får da kun stipendet.. Og lurer på om jeg kan søke støtte fra husbanken ? Vi har ett hus som vi betaler 17000 kr på i mnd, og min mann har ikke inntekt nok til å klare det alene.. Og jeg som skal på skole, får kun stipend.

 

Vet noen av dere om vi kan få støtte fra noen til å klare oss??

 

Håper på positive svar:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ikke for å være stygg, men burde dere ikke funnet ut av finansieringen av huset før du begynte å studerte? Hva gjør dere om det ikke finnes støtteordninger? skal dere selge huset da eller?

Håper for deres del at dere har en plan b.. og ønsker deg lykke til:-)

Skrevet

Vi kan ta opp nytt lån på huset, men vil helst ikke det, også kan vi ta avdragsfrie år mens jeg studerer, så vi klarer oss uansett, selvom det blir litt trangt.. Hadde jo selvfølgelig aldri gjort d om det sto på å selge huset, dum er jeg ikke:)

Skrevet

Du kan vel ta opp studielån vel? Tror ikke du får bostøtte, for at du skal unngå lån...

Skrevet

Ja, stipend-studielån=potito-potato:)

 

Dette utgjør ikke mer enn 8000 i mnd..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...