mamma til 2 herlige gutter Skrevet 15. juni 2008 #1 Skrevet 15. juni 2008 Guttene mine synes det var kjempestas. Han på snart 3 sa" pus, jeg er redd du skal dette ned trappa" når han var i trappa. De var så søte,MEN så ser jeg han ble kjemperød og klødde fælt i øynene. Så nå må vi vel gi den bort, vil ikke risikere astma. Vi har funnet en som vil ha den om vi må kvitte oss med den. kjedelig;(
bente69;) Skrevet 15. juni 2008 #2 Skrevet 15. juni 2008 Hvordan katt er det? hvor i landet bort du? Astma? du mener vel allergi?
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #3 Skrevet 15. juni 2008 Jeg blir så jævlig matt jeg, over sånne som deg som ikke sjekker om gullungen er allergisk før dere drar en pus inn i hjemmet for så å plassere den et annet sted. Hva slags ansvarsfølelse er det egentlig du har? Og så dårlig ovenfor 3åringen, han skjønner jo ikke at katten gjør ham syk, han er nok allerede glad i katten og vil ikke gi den fra seg. Send katten din hit du, hvor vi har tatt hensyn til at folk kan være allergiske og ikke bare stuer bort katter vi egentlig ikke burde fått..
Gjest det spirer og gror Skrevet 15. juni 2008 #4 Skrevet 15. juni 2008 har du faktisk BETALT for en katt??????? :-O
carmelasoprano har født:) Skrevet 15. juni 2008 #5 Skrevet 15. juni 2008 Ehh zima, allergi kan komme brått. Jeg er oppvokst med katter, kaniner og hunder, har aldri hatt noe problemer. i fjor sommer var det 2 år siden vi hadde hatt dyr og vi fikk vi en katt og jeg ble plutselig kjempeallergisk mot katter. Sånt kan skje fort.
mamma til 2 herlige gutter Skrevet 15. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 15. juni 2008 I alle dager?? sur i PP? Vi kjenner ingen med katt og han reagerte ikke da vi var og så på kattungene. Den har vært her siden i ettermiddag og har kost seg masse. Den får ikke varige men av og bo hos en kamerat av oss i stedet. Stuer han ikke bor.Synes det er kjempetrist for sønnen min, tror du ikke jeg har dårlig samittighet? Men hvem er du til å kritisere? Ville hvertfall ikke sendt han til en så sur kjerring! Han glemmer det nok, må ta hensyn til guttene som kommer i 1. rekke.
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #7 Skrevet 15. juni 2008 BlaBlaBla, det går faktisk an å i det minste ta forhåndsregler før man kjøper en katt. Anbefaler deg å slå opp ordet forhåndsregler i ordboka.
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #8 Skrevet 15. juni 2008 Klart man betaler for katter. De er ikke kast og bruk sånn som haugevis av uansvarlige foreldre tror når de kaster katta ut for å dra på ferie. De er dyr som er verdt litt de også. Men men, det er lettere å kaste noe som er gratis :-)))
mamma til 2 herlige gutter Skrevet 15. juni 2008 Forfatter #9 Skrevet 15. juni 2008 Ehh, ja hele 100kr som en symbolsk sum. Den er halvt skogskatt, mørke grå/sort, kjempenydelig
Gjest Skrevet 15. juni 2008 #10 Skrevet 15. juni 2008 Oi vi sjekket ikke om ungene er allergiske mot kanin før vi skaffet oss en.....skikkelig uansvarlig gjort av oss med andre ord.
My little girl_ Skrevet 15. juni 2008 #11 Skrevet 15. juni 2008 Er det J.... rart å betale for en katt "det spirer å gror"? Veit ikke hvordan katt dette er jeg, men det finnes faktisk noe som heter RASEKATTER! At det går ann....
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #12 Skrevet 15. juni 2008 Ja, det syns jeg var passe idiotisk av dere.
Gjest det spirer og gror Skrevet 15. juni 2008 #13 Skrevet 15. juni 2008 nevnte ingenting om kast og bruk jeg, har selv en GRATIS katt som vi e fryktelig glade i, å som nettopp har fått 4 nydelige kattunger som vi også er veldig glade i,.. jeg ser bare ikke poenget i å betale for en katt, når det fins så JÆVLI masse av de.... selvfølgelig er de verdt like mye i mine øyne, og jeg kunne aldri drømt om å kaste ut kattten fordi den var gratis!! =)
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #14 Skrevet 15. juni 2008 Det er veldig lurt å ta betalt for katter. Da slipper man useriøse mennesker som har kjempelyst til å sette katten på gata når den ikke er nudeligdudelig kattunge lenger, fordi man vil ikke betale for noe sånt. Ene katten min er en slik en, stakkars.
Gjest det spirer og gror Skrevet 15. juni 2008 #15 Skrevet 15. juni 2008 jeg synes det er rart å betale for en katt ja, en rasekatt er ikke verdt mer en min katt! mer jeg skal ikke bestemme hva andre bruker pengene sine på.. for all del, men jeg hadde aldri betalt for en katt... =)
Gjest Sekretøsa Skrevet 15. juni 2008 #16 Skrevet 15. juni 2008 Var da voldsomt!!! Og til info, selv om man sjekker ungen for allergier, og de er negative, så kan de fortsatt være allergisk, SÅDETSÅ! ) og nei, man betaler ikke for en skogskatt, men rasekatter betaler man gjerne for. Vi skal selv FÅ en pusedatt, og vi gleder oss!
Gjest det spirer og gror Skrevet 15. juni 2008 #17 Skrevet 15. juni 2008 sånn kan man også se på det, helt enig i at det er mange som har lett for å bare "drite" i dyra, men jaggu er det mange som punger ut i 1000vis og likevel vanskjøtter dyra sine... desverre...
Gjest Skrevet 15. juni 2008 #18 Skrevet 15. juni 2008 Jeg tror fastlegen vår hadde sett rart på meg hvis jeg hadde troppet opp med 3 unger for å allergiteste de før et kjøp av kanin. Tviler på at det er særlig vanlig. Nå har vi dessuten en utekanin så det hadde ikke blitt et problem uansett. Dessuten kan allergi dukke opp etter flere mnd eller år så man har ingen garanti.
OsloMor Skrevet 15. juni 2008 #19 Skrevet 15. juni 2008 Synes alle katter burde betales for, nettopp for å unngå og ha useriøse mennesker som dyreeiere. Det er jo ikke sikkert at gutten er allergisk, det kan være tilfeldig. Ta blodprøve og prøv å ha katten borte for å se om han blir bedre. Lykke til:-)!
bærtæ Skrevet 15. juni 2008 #20 Skrevet 15. juni 2008 Hmm, skogskatt er jo rasekatt da og koster flere tusen;=) Norsk skogskatt vel og merke..
Gjest Sekretøsa Skrevet 15. juni 2008 #21 Skrevet 15. juni 2008 Der kan du se... hva vet vel jeg Mener den norske skogskatten ja, den som er "overalt" ) Jeg har på min side ikke betalt for katt noengang, hverken rase eller blanding
**Min nydelige Milla** Skrevet 15. juni 2008 #22 Skrevet 15. juni 2008 Er ikke akkurat så vanlig å sjekke barn for allergi først men, er ikke mange som gjør det. Men uansett, man kan reagere kjapt, selv om man har vært i kontakt med de før.. Og jo, Skogskatt er en rasekatt, så den betaler man for.. Jeg har rasekatt og jeg har gledelig betalt 6000 for den.. Og det er kun fordi jeg er oppvokst med rasekatter, og syns det er spesielt. Men hadde blitt like glad i en vanlig, "gratis" huskatt.. Syns det var bra at HI betalte den symbolske summen Men sørg for at katten du omplasserer får kjærlighet og omsorg da, HI
Gjest Sekretøsa Skrevet 15. juni 2008 #23 Skrevet 15. juni 2008 (jeg mente ikke rase-skogskatten... hehe ) )
Gjest Zima *PP?* Skrevet 15. juni 2008 #24 Skrevet 15. juni 2008 Mye drittfolk som faen meg aldri skulle vært i nærheten av dyr.
mamma til 2 herlige gutter Skrevet 15. juni 2008 Forfatter #25 Skrevet 15. juni 2008 skogskatter koster 5000. Zima er bare full av faen, hold kjeft du kjerring.Vet ikke hva som er best for ungene jeg, gi bort katten dagen etterpå eller ta de med til legen for å ta blodprøve. Det er ikke snakk om jeg er den typen til å reise fra katta hjemme fordi vi skal på ferie. Jeg vil heller gi den bort enn å utsette sønnen min for de allergenene som kan utvikle seg til astma. Gjort er gjort katta har det bra! Kan hende sønnen min blir littt lei seg, men jeg tror han glemmer det fort.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå