Gå til innhold

Vet noen hvor mye man skatter av utleie?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mange prosent må man skatte av når man leier ut?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du slipper å betale skatt hvis leieboer har egen inngang. Type sokkelleilighet. Hvis ikke vet jeg ikke, men antar de vanlige 28 prosentene hvis det f.eks. er et rom i egen leilighet du leier ut.

Skrevet

Det har ikke noe med egen inngang å gjøre men hvor stor del av boligen din du leier ut. Hvis det er mindre enn halvparten av huset så betaler du ikke skatt, men om du leier ut størsteparten av huset eller en helt egen leilighet eller et annet hus så er det 28% skatt på det. Snakk med likningskontoret for det finnes regler for hvis du bare leier ut mindre enn et halvt år osv. Da er det heller ikke skatt.

Skrevet

Fanken å mye! Skal leie ut en leilighet jeg ikke bor i selv, men for å da klare meg, må jeg leie den ut til 8000kr i mnd, om jeg skal betale 28% av inntektene da....Det er jo helt sykt! Er jomin leilighet jo?

Skrevet

He he, sykt?

 

Hvis du leier ut en leilighet du ikke bor i, blir jo dette regnet som inntekt (og det er det jo).

 

Hva mener du om bedriftseiere, skal ikke de betale skatt? Det er jo deres bedrift jo?

 

Olav Thon sine hoteller? Det er jo hans hoteller, så han burde heller ikke betale skatt?

 

Alle må betale skatt av inntekt. 28% er grunnbeskattningen i norge. Grunnen til at du slipper skattlegging av hybelutleie i eget hus er fordi ulempene er noe store ved å dele bolig med fremmede og dessuten er inntektene ofte ikke så store ved å leie ut en hybel.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...