mars-2008 Skrevet 15. juni 2008 #1 Skrevet 15. juni 2008 kan jeg bruke bagen til emaljunga vogn? hvordan er det med netting over. Hvor får jeg tak i det? HASTER
gullet84 Skrevet 15. juni 2008 #2 Skrevet 15. juni 2008 hvorfor vil du bruke bag???? det er jo ikke like sikkert, og det blir frarådet.
Lamaungene 07 og 10 Skrevet 15. juni 2008 #3 Skrevet 15. juni 2008 de har utleie på de fleste barnebutikker som selger bilstoler og lignende.. brukte selv bag i bil de første 3 mnd når vi reiste på langtur til besteforeldre og lignende..tror vi betalte 400 for 3 mndr samt 300 i depositum om jeg ikke husker feil? har dessverre ikke kjentskap til bag'en du skal bruke, men du kan kanskje søke på nett og se om den er godkjent?
mamma'n til knerten Skrevet 15. juni 2008 #4 Skrevet 15. juni 2008 Du kan sikkert høre der de leier ut netting. Det gjorde vi. Vi har tenkt til å ha bag som et alternativ, for noen dager nekter vesla å sitte i setet sitt og vi skal kjøre til Danmark. Da kan vi veksle litt på.
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 15. juni 2008 #5 Skrevet 15. juni 2008 Skal det ikke, eller har det ikke nylig kommet ny lov om dette med bag i bil? Trodde ikke det var lov i hele tatt lengere jeg? Jeg ville nok heller hatt barnet i bilstol, og heller tatt litt pauser inniemllom. De fleste barn kan sitte og sove relativt lenge i bil, før det blir ukomfortabelt til dem. Og de sier da i fra når det er det!!
mamma'n til knerten Skrevet 15. juni 2008 #6 Skrevet 15. juni 2008 Jeg har vært inne på vegvesenet sine sider og sjekket og det står der at det er godkjent ihvertfall...
mamman til to gutter Skrevet 15. juni 2008 #7 Skrevet 15. juni 2008 lovlig, men livsfarlig i en kollisjon. Gå inn på tryggtrafikk.no, der er det filmer som viser hva som kan skje...
Gjest mphs Skrevet 15. juni 2008 #8 Skrevet 15. juni 2008 Jeg hadde aldri turt å ha ungen min i bag. http://www.tryggtrafikk.no/?module=Articles;action=Article.publicShow;ID=2828
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 16. juni 2008 #9 Skrevet 16. juni 2008 Jeg fikk nettop vite, at nettet er ulovlig, og at disse er blitt tatt ut av butikkene. Men de har noe som heter boksett (eller noe slik), som man setter bærebagen i. Skal være noe seler el, slik at barnet er festet med sele, og ligger relativt trygt. De anbefaler alikevel, at man helst bruker bilsete, da dette er det sikreste. (sjekket nettop, da jeg har en datter med HD, som ikke passer alle bliseter pga benplassen)
shimonie Skrevet 16. juni 2008 #10 Skrevet 16. juni 2008 ville ALDRI brukt bag i bil. på sykehuset sa det at det var farlig. hvis man hadde kommet med bag og skulle tatt taxi hadde de nekta å kjørte dere... det er en grunn til at bilseter finnes.
Gjest mphs Skrevet 16. juni 2008 #11 Skrevet 16. juni 2008 Du setter ikke noen bag i boxette, men legger ungen rett i den og tar på selene.
2hærligegutter Skrevet 16. juni 2008 #12 Skrevet 16. juni 2008 hva er vitsen med spydige kommentarer når ting ikke er annbefalt. Kan dere ikke heller komme med annbefalinger og linker, trenger vel ikke være spydige, noen vet kanskje ikke at det ikke er annbefalt. kom heller med andre alternativer som er bedre enn bag med nett.
Gjest mphs Skrevet 16. juni 2008 #13 Skrevet 16. juni 2008 Du har helt rett:o) Jeg ville heller valgt å ha ungen i boxette om dere skulle ut på "langtur" og ungen er opp til 3 mnd. Den kommer godt ut i test. Her kan du lese om og se den: http://forbrukerportalen.no/produkter/7878/ Har denne selv og brukte den noen ganger på første ungen. Har ikke brukt den på babyen vi har nå som er 2,5 mnd for vi har ikke vært på noen langtur denne gangen/enda. Tenker å selge den.
Lillesøster/bror til tulla? Skrevet 16. juni 2008 #14 Skrevet 16. juni 2008 Jeg anbefaler også å bruke bilsete, det er det absolutt sikreste, og ved trafikkuhell er det ofte de små marginene som teller. Vi lurte selv veldig på dette her før tulla ble født, hvordan vi skulle "frakte" henne. Jeg gikk inn på mange nettsider, og kom til den konklusjonen at det var tryggest med bilsete, selv for en nyfødt. Da jeg selv var hos kiropraktor bare et par uker etter at hun var født, og jeg hadde henne med i bilsetet inn til kiropraktoren sa han at det var så bra å bruke bilsete. Det er noen som er redd for ryggen til de nyfødte, men han forklarte meg at et bilsete er perfekt for ryggen til en nyfødt, for ryggen er fortsatt krum etter å ha ligget i magen, akkurat som bilsetet, og at svaien i ryggen først kommer senere når de begynner å krabbe (eller øver seg på det).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå