Gå til innhold

Vanlig å ha livmortappen "foran" mot magen???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Synes det bare står overalt at den kanskje ligger litt bakover eller er helt oppe... min har vært fremme og nede i mange dager nå, med åpning på størrelse med en fingertupp. Den er myk og lett og nå. Blir engstelig for at den har falt ned etter fødselen i fjor... men legen sa jo at alt så veldig bra ut da jeg var der 9 uker etterpå... noen som har peil? Er litt engstelig jeg:o(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kontroll 9 uker etterpå skulle det stå;o)

Skrevet

Jeg syns ofte min er langt nede også...

Skrevet

Hei! :)

 

Livmortappen min ligger også ofte nede.. Når den da trekker seg opp igjen er det tegn på at man er i en fruktbar periode.. :)

 

Men min er oftere bakovervendt enn sentrert, den skal jo være sentrert undel EL, å ha en åpning da.. =)

 

Kanskje du har EL nå? =)

Skrevet

DEt lykkeliten sier kan hvertfall stemme på meg. Har merket a den ligger lenger ned/lavere rundt mens og høyere opp i midten av syklus rundt el.

Skrevet

Takk for svar...

Vært avgårde en tur, så har ikke fått sett svarene før nå. MEN det jeg er litt engstelig for er at åpningen ikke er bak, om dere skjønner? Den er liksom foran ved magen. Skjeden går liksom enda lenger opp bak tappen, og tappen er på fremsiden... hmmm... vanskelig å forklare altså:o/ Kan det være EL da? Forstod det liksom som at da ville den være helt øverst i skjeden, og vanskelig å nå? Den har vært sånn her siden torsdag og, og det er jo merkelig hvis det er EL, eller?

Skrevet

Etter fødsel og 6ukerskontroll i 2005 (hvor jeg også fikk beskjed om at alt så fint ut) har jeg fått beskjed om at jeg har bakovervendt livmor. Ingen som har sagt noe om det før enda jeg har hatt mange GU og også konisering tidligere. Ikke vet jeg om den har endret seg etter fødsel (går det an??) eller om bare ingen har sagt noe før nå etter vi har blitt "slitere" i letingen etter barn nr 2. However; min livmortapp "henger" også langt ned syns jeg - skjeden går opp på begge sider sånn som du forklarer. Og når jeg sjekker med pekefingern så ligger tuppen på den mot magen. Bakover hos deg også?

Skrevet

Yaddaline...

 

Hmmmmm... Jeg vet at den kan "falle ned" ved fødsel... men om den kan skifte posisjon til bakovervendt etter fødsel vet jeg ikke. Merkelig at de ikke sa i fra til deg ved første kontroll. Ja, det høres jo ut som om vi har tappen plassert på samme sted... Men jeg håper ikke den er bakovervendt:o( er det ikke da det kan bli vanskeligere å bli gravid. Men det er ikke utenkelig, jeg vet nemlig at min søster har fått beskjeden om at hun har det. Tusen takk for svar:o) Blir jeg ikke gravid i løpet av sommeren så får jeg bestille meg en time hos GU tenker jeg.... litt godt å vite om alt er i orden eller ikke.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...