Gåsevåse Skrevet 14. juni 2008 #1 Skrevet 14. juni 2008 Hadde først 2 netter med maserier før det tok seg opp i intensitet den 3. natta. Kl 11 var det så ille at jeg spydde- og vi dro på sykehuset. Fikk litt akupunktur og ei fødestue. Etterhvert var riene så sterke at jeg fikk llystgass og det hjalp veldig for meg. Det som hjalp aller mest tror jeg faktisk var at mannen min masserte meg nederst på ryggen under hver rie. Det var like viktig for meg som å ha lystagssen. Kl 1730 fikk jeg pressrier og kl 1830 var hun ute. Fikk litt Pitocin-drypp på slutten for å styrke pressriene. Var ikke helt remmed for epidural, men vi droppet det ettersom jeg hadde god effekt av lystgassen og vi ikke vile forsinke forløpet. Jeg opplevde det som veldig positivt at det var en fremgang hele tiden og følte meg trygg. Det slo meg a det er veldig viktig. Var veldig spent på om jeg kunne føde vaginali ettersom jeg hadde et haste-KS uten å være i fødsel forrige gang. Men det er altså fullt mulig, hvis det er noen som engster seg for det. Jenta vår heter Hennie og er helt nydelig...... Lykke til alle sammen!
Isalita Skrevet 14. juni 2008 #2 Skrevet 14. juni 2008 Gratulerer så masse med jenta. : ) Kjempefint navn har hun og.
1976 kreps Skrevet 14. juni 2008 #4 Skrevet 14. juni 2008 Gratulerer så mye,og lykke til med den lille
Sikkertforgammel Skrevet 14. juni 2008 #6 Skrevet 14. juni 2008 Oiii, her skjer det ting ser jeg!!! Gratulerer sååå masse, gåsevåse =) Jeg skal føde snart (håper jeg), hehe, hatt rier siden kl 20.30. Slimproppen gikk kl 18 i dag. Lykke til med babyen da, snart er det meg som har ei lita pie hos meg =) =)
Lille Lu Skrevet 15. juni 2008 #7 Skrevet 15. juni 2008 Gratulerer så mye og takk for info om fødsel etter haste ks. Dette gjelder for meg også, og jeg er litt småbekymret, så fint å lese at det går helt fint Kos deg med vesle Hennie!!!
HH72 Skrevet 15. juni 2008 #8 Skrevet 15. juni 2008 Gratulerer-og for et vakkert navn på jenta!!!!!!!!!!!!!!!!
Flippa m Frida Skrevet 15. juni 2008 #9 Skrevet 15. juni 2008 Gratulerer så mye - og for et pent navn dere har valgt! Ha en nydelig sommer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå