Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Torsdag var jeg alene hjemme med lilleM, som vi av og til er, når pappa er på reise.

 

Denne oppladingen til fredag 13 glemmer jeg nok aldri. LilleM klatret opp i sengen vår, for der pleier vi å lese bok og kose før han skal over i sin seng for å legge seg. Denne gangen feilberegnet han litt på avstanden når han satte seg opp, og fòr med hodet først i gulvet. Han skrek med en gang og virket pigg og opplagt når vi leste boken og sa god natt. - Men 1 time senere våkner han i en pøl med spy og det fortsetter. Han er uvel, øynene forsvinner bak i hodet og jeg ringer fortvilt legevakten. De vil ha ham inn med en gang.

 

På Bærum legevakt kan de ikke hjelpe oss, så vil blir fraktet til Ullevåll sykehus i ambulanse, og blir tatt hånd om av meget gode leger. LilleM har fått en kraftig hjernerystelse og må overvåkes gjennom natten. Vi forsøkte å ta CT av hodet hans, men han lå ikke stille nok til å ta gode bilder, og narkose ville de ikke legge ham i, siden han fortsatte å kaste opp masse. Han var tydelig uvel og hadde veldig vondt.

- Men han responderte godt og ingen tegn på noen alvorlig hodeskade. Det ble en lang natt med vekking og testing hver time. Men akk, så deilig å vite at leger og sykepleiere på barnekirurgisk kan sakene sine! De var fantastiske til å berolige en meget bekymret og hjelpeløs mamma. - Og det trengte jeg.. for jammen hadde jeg mange rare tanker i hodet.

 

Dagen i dag har vært alt annet enn bra. LilleM har ikke klart å få i seg hverken vått eller tørt, han har sovnet på gulvet mens vi lekte, ikke interessert seg for lekene og ikke for noe annet enn å ligge på mamma eller pappas fang. Det lille han klarte å få i seg av drikke (noen slurker saft) kastet han opp igjen. Så etter 36 timer med ingen ernæring overhodet og knusktørre bleier, så måtte de sette veneflon på ham. Åh som det gjør ekstra vondt i mammahjertet å se at babyen din skriker om nesten ber deg om å ta vekk de dumme menneskene.. Også kan du ikke gjøre annet enn å vente til de er ferdige før du kan trøste...

 

Nå har han endelig begynt å få væske, han hikster der han sover med intravenøsen som skal gå hele natten.. Og jeg sitter her og feller tårer for jeg skulle så gjerne byttet plass med ham. Tatt alle nålene og kjent smertene for ham.. Men jeg kan ikke. I natt er det pappas tur til å sove inne hos ham. Jeg trenger å få i meg litt søvn, siden jeg ikke har sovet siden torsdag kl. 06:00 - LilleM trenger en sterk og opplagt mamma i morgen.

 

Heldigvis så har det ikke noe som er farlig, bare forferdelig vondt og ubehagelig. - Og takk og pris for det, for jeg er helt knust av dette jeg..

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjære kjære seier og glede, at dette er ditt livs verste døgn er ikke vanskelig å forstå... Så flink du var som kontatktet legene så fort! Du ba om hjelp og fikk det! ååå jeg vil trøste deg, for jeg vet hvor vondt det gjør i hjertet, og jeg vet at du aldri kommer til å glemme denne opplevelsen, men jeg vet også at du fint klarer å tenke på det som en skummel opplevelse etterhvet... men akkurat nå, når alt er nytt og lilleM er tydelig redusert så gjør det vondt... æsj så ekkelt å ikke kunne trøste! Du har vært helt utrolig flink, og lilleM har det så fint han kan ha det midt i ubehagelighetene...

 

jeg vet ikke hva jeg skal si, men jeg ønsker lilleM god bedring, og håper du har sovet litt i natt!

 

god klem fra

Skrevet

Uff, stakkars lilleM og stakkars mamma'n hans. Jeg vet ikke hva jeg skal si jeg, så jeg nøyer meg med en stor trøsteklem :-D

Skrevet

Stakkars, stakkars dere! Godt å komme under kyndig behandling. Sender klemmer og varme tanker i bøtter og spann.

Skrevet

Uff, stakkars dere!

Og aller mest stakkar lille gutten som må gjennom så mange dumme ting og være så dårlig at han ikke engang orker å leke:-( Forstår godt at det tærer på et mammahjerte.

 

Trøsteklem og godbedring-klem

Skrevet

Nei og nei, skjønner godt at dette har vært det verste siste døgnet du kan tenke deg. Høres helt grusomt ut og skjønner at fortvilelsen kjennes ganske så bunnløs ut når du må være hjelpeløs mamma som ikke kan trylle bort alt det vonde.

 

Håper virkelig at formen nå har snudd. Sender deg en stor varm klem og håper at du ganske så snart kan kjenne både seier og glede igjen ;-)

 

 

Skrevet

Tuuusen takk for alle trøsteklemmer. De varmer faktisk, selv om det er e-klemmer!

 

Vi er faktisk hjemme igjen nå. Og snuppen ligger godt i sengen sin igjen, vel plassert inne på mamma og pappas rom igjen..

 

Han ble skrevet ut av sykehuset i kveld. Da har han respondert bra på alle tester og fått intravenøs i 18 timer, og de fant ingenting på CT'en. - Han vil fortsatt ikke spise, det lille han spiser kaster han opp igjen.. men har drukket 2 små flasker med mme i dag. 2 på sykehuset og 1 før vi la ham. - Så legene var optimistiske med tanke på rekonvalesens. Sulten kommer med tid og stunder, og da er det bare å stå klar med favorittmaten hans, og gi ham små porsjoner, ofte.

 

LilleM må ta det rolig de neste ukene, og det kan nok bli en liten utfordring for en aktiv herremann, men jeg er så utrolig glad for at vi endelig kan være rolig med tanke på at det er ingen skader på hodet, og han bare har fått en kraftig smell. Litt hodepine og kvalm må vi regne med noen dager til.

 

Sove får jeg gjøre i mitt neste liv, akkurat nå feller jeg noen gledestårer. LilleM er hjemme igjen, og han smiler til mamma og peker på lekene sine igjen.

Skrevet

Stakkars lille gutten.

Så bra at det går bedre med han da!! Skjønner godt at dette har vært ditt livs værste døgn.

God bedring:-)

Skrevet

Godt å høre at alt går fint nå. Får et lite støkk i hjertet når jeg leser din historie. Et lite øyeblikk og så..... sykehus og leger. Er så gla at alt gikk fint.

 

Kjempestor god bedring klem.

Skrevet

Stakkar deg, for en fæl opplevelse! Sånne episoder setter en støkk og mammafølelsene skiller ikke mellom hva som er farlig eller ei, oppleves like sterkt uansett når gullene våre har det vondt.

 

Godt å høre at dere er vel hjemme igjen, håper dere får en fiiin søndag!!

Skrevet

Uff, det høres fælt ut. Man blir så skremt når de små skader seg.

 

Håper formen fortsatt er stigende...og at Lille M snart er i farten igjen.

 

Godt for mamma å vite at han er skikkelig undersøkt, da kan du puste ut.

 

Fortsatt god bedring!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...