RompeRock Skrevet 13. juni 2008 #1 Skrevet 13. juni 2008 Jeg bor i Akershus, men skal til Oslo i utdrikkingslag i morgen. Jeg jobber ganske nære der utdrikkingslaget skal være, og vet at det kanskje ikke er det tryggeste området i Oslo (Torggt, Brugt, Vaterland og der omkring). Saken er at jeg tenker å ta siste tog hjem, i 1-tida, og må da gå alene gjennom gatene. Skal drikke litt, men ikke mer enn at både huet og kroppen fungerer som de skal. Men kjenner at jeg ble litt nervøs for slik nattevandring alene, særlig med tanke på alle voldtektene i Oslo den siste tida. Ville dere som bor i Oslo vært komfortabel med å gå alene i det området midt på natta?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 13. juni 2008 #2 Skrevet 13. juni 2008 det spørs litt på humøret mitt og hvor tomme gatene var. om du er engstelig så kan du jo ta en taxi til toget?
Snart 3 vakre prinsesser Skrevet 13. juni 2008 #3 Skrevet 13. juni 2008 Om du føler deg utrygg ville jeg nok tatt taxi.
pøber´n & je Skrevet 13. juni 2008 #4 Skrevet 13. juni 2008 På den tiden er det nok ingen tomme gater.
najs Skrevet 13. juni 2008 #5 Skrevet 13. juni 2008 Jeg gikk der alltid før men har sluttet med det etter å ha sett litt for mye. Se an hvor mye "vanlige" mennesker det er eller tar du en taxi. Man burde ikke ta sjangsen på sånt. Kos deg i utdrikkingslag:-)
Mom2Two Skrevet 13. juni 2008 #6 Skrevet 13. juni 2008 Jeg hadde ikke følt meg spesielt utrygg der. Pleier å være så mye folk ute. Føler du deg utrygg, ta en taxi til toget da vel!
Gemini77 Skrevet 13. juni 2008 #7 Skrevet 13. juni 2008 Jeg bodde i en tverrgate fra torggata i 3 år og elsker den gata. Jeg har gått der tusenvis av ganger på natten. Husk at det er VELDIG mange mennesker ute i torggata, brugata hele døgnet så du går jo ikke akkurat alene. Jeg syns ikke de områdene der er noe spesielt utrygge!
Gjest Skrevet 13. juni 2008 #8 Skrevet 13. juni 2008 Ingen som kan følge deg da? Jeg har selv gått disse gatene alene - og ble stoppet ca.6 ganger av biler med guttegjenger i. De spurte om jeg trengte billig taxi. Hvilken jente hopper frivillig inn i en slik bil? Ville tatt en drosje ja - en lovlig en:)
RockMyWorld Skrevet 13. juni 2008 #9 Skrevet 13. juni 2008 Som flere over her. Mange mennesker i gata på den tiden der....Har gått der mange ganger selv:-)
Gjest -<<- Skrevet 13. juni 2008 #10 Skrevet 13. juni 2008 Det strøket er vel sjelden spesielt folketomt en lørdagsnatt kl 1. Ja, jeg hadde vært komfortabel med å gå der alene. Ikke spasér på stien langs elva, liksom, men ellers er det kurant.
najs Skrevet 13. juni 2008 #11 Skrevet 13. juni 2008 Jeg bodde på torggata før, rett ved rockefeller/badet og jeg følte meg ikke utrygg, men kun fordi at jeg ble kjent med de i alle kebabsjappene. Men.... å bli sittende i vinduet å titte en kveld så, så du mye shit. Jeg fikk ringe politiet mange ggr pga å se jenter ble overfallne osv. Mye dop, slåssekamper osv. Da bestemt vi oss for å flytte. Der og i slottsparken er statistikken høyest så man skal nok passe seg.
RompeRock Skrevet 13. juni 2008 Forfatter #12 Skrevet 13. juni 2008 Uki, takk Som sagt jobber jeg på Grønland, og føler meg aldri utrygg på dag og kveldstid. Men har liten erfaring med å være der natterstider.
Gjest Skrevet 13. juni 2008 #13 Skrevet 13. juni 2008 Ikke utrygt der synes jeg. Går der rett som det er jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå