Bettina-Celia Marie 100108<3 Skrevet 13. juni 2008 #1 Skrevet 13. juni 2008 Tulla mi på 5 mnd klarer fortsatt ikke å rulle rundt...Stever fælt, men får ikke med seg bakparten og kommer bare på siden med overkroppen, og bena henger igjen... Er det noe jeg kan gjøre for å hjelpe henne? Eller er dette noe de skal finne ut av selv... Pleier å ta tak i den ene armen hennes og hjelpe henne over på den måten, da blir hun kjempeglad! Noen flere her inne som rullet rundt sent?
blaastrek Skrevet 13. juni 2008 #2 Skrevet 13. juni 2008 Du kan jo hjelpe henne litt med å flytte litt på armer og bein. Vi flytta på armen til jenta vår for den kom ofte i veien. Etter en stund så fant hun ut av det selv. Nå ruller hun dagen lang. :-)
Lillesøster/bror til tulla? Skrevet 13. juni 2008 #3 Skrevet 13. juni 2008 Ja, hvorfor ikke prøve å hjelpe til litt. Tulla vår er litt over 4 mnd og rullet over for første gang denne uka. Først gjorde hun det helt naken. Det er letter for dem uten noe bleie, så du kan la henne prøve uten bleie, f.eks på et stort håndkle på gulvet på badet hvor det er godt og varmt. Tulla mi gjør det ved å strekke knærne mot overkroppen, og så ruller hun, så hvis du vil hjelpe henne, så må du kanskje vise at hun må trekke til seg bena. Lykke til :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå