Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 12. juni 2008 #1 Skrevet 12. juni 2008 Når begynte dere? Har hørt 2-3 måneder før termin er det vanligste, og man anbefaler ikke å ta det før. Hva gjorde dere?
Gjest Skrevet 12. juni 2008 #2 Skrevet 12. juni 2008 Jeg er 28+2 og startet med de i dag. Står på min boks at jeg kan starte fra det er 3 mnd igjen til termin, og da regner jeg med at det er trygt. Har aldri hørt at disse kapslene kan sette i gang en fødsel, bare at de modner livmoren til selve fødselen og at den trekker seg lettere sammen etterpå.
Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 12. juni 2008 Forfatter #3 Skrevet 12. juni 2008 Flott! Takk for svar:) Skal i hvertfall definetivt prøve ut disse kapslene, men får vente en måneds tid i hvertfall;)
gullegget Skrevet 12. juni 2008 #4 Skrevet 12. juni 2008 Jeg begynte 2 mnd før, tar solary sine. Begynte med 2 kapsler 2 ganger om dagen. Etter at jeg paserte 37 uker økte jeg til 3 kapsler 2 ganger om dagen.
Barbamama_til 2 prinsesser Skrevet 13. juni 2008 #5 Skrevet 13. juni 2008 Hva hjelper de for igjen? (hilsen glemsomm)
Gjest mooby21.juli:)*høygravid* Skrevet 13. juni 2008 #6 Skrevet 13. juni 2008 jeg begynte i uke 32 med 2kapsler to ganger daglig. Om ei uke skal jeg ta 3 to ganger daglig for da har jeg 4 uke igjen. Fikk høre av hun i butikken at det hjalp mot modning, og at jeg skulle ta de to mnd etter fødsel også slik at alt trakk seg sammen igjen fortere. Så jeg skal prøve:)
jente Skrevet 13. juni 2008 #7 Skrevet 13. juni 2008 Hei,,,, Jeg er 3 gangsfødende og jeg har ikke visst om disse kapselene en gang,, Hvordan vet du at disse er bra og ta?? Har jordmor eller lege anbefalt det?? Bare lurer jeg,,,
Gjest mooby21.juli:)*høygravid* Skrevet 13. juni 2008 #8 Skrevet 13. juni 2008 Jeg har bare hørt om de her inne, så søkte jeg litt omkring på nettet om de. Har ikke hørt at de er farlige i det heletatt, for de er ikke for å sette i gang fødsel. Jeg kjøpte de på helsekosten, og hun dama forklarte veldig mye om de. Jeg er ikke skeptisk til de i det heletatt. Verdt et forsøk, selv om jeg aldri får svar på om de virker, for jeg vet jo ikke hvordan fødselen vil bli uten heller...
Randi86*Salt og Pepper' Skrevet 13. juni 2008 #9 Skrevet 13. juni 2008 Jeg tok de sist og tar de denne gangen også.. Fikk de anbefalt av jordmor sist. Jeg begynnte vell for ca 2 uker siden (uke 33/34 ca) og tar 3 stk to ganger om dagen. Kjøpte de på vanlig helsekost butikk.. De skal hjelpe mot og modne men ikke sette i gang etter slik jeg forstod klargjøre livmora til fødselen og når man tar de etter fødselen så hjelper de livmora til og trekke seg fortere sammen.. Om det virker eller ikke det aner jeg ikke, men hadde en super fødsel sist og om det var med hjelp av kapslene kommer jeg nok aldri til og få vite men håper de har en slags virkning og at jeg får like fin fødsel denne gangen,,,
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå