Gjest Skrevet 11. juni 2008 #1 Skrevet 11. juni 2008 "Ask for the menu in English please" (Skilt på kafe) Jeg mener dette er helt på trynet å skrive, slik jeg leser det ber de deg snakke engelsk når du spør etter menyen. Eventuelt at alle som er innom skal spørre etter en meny på engelsk, enten du trenger det eller ei. Tar jeg feil?
Gjest Skrevet 11. juni 2008 #2 Skrevet 11. juni 2008 Jeg tenker som du. Men nå har ikke jeg hovedfag i engelsk, akkurat, så kanskje dette er den korrekte måten?
Sånn kan det gå Skrevet 11. juni 2008 #3 Skrevet 11. juni 2008 Det er klønete skrevet ja, men jeg skjønte i hvert fall hva de mente(at om du ønsker menyen på engelsk må du be om det)
Gjest Skrevet 11. juni 2008 #4 Skrevet 11. juni 2008 Tror nok det skal være "Ask for English menu please". Eller så er det jo helt uten logisk mening
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå