liberobleier Skrevet 10. juni 2008 #1 Skrevet 10. juni 2008 Er ganske sikker på at jeg har veldig trangt bekken og har sagt dette til jordmora mi. Hun sa hun skal sjekke det i uke 38 ( hun har ultralyd på kontoret sitt). Det jeg stusset litt på er at jeg synes kanskje det er litt i seneste laget i tilfelle fødselen skulle skje før termin og kunne ikke tenke meg noe haste snitt. Så da kommer spørsmålet til dere som har fått beskjed om at dere har trangt bekken og trenger ks, hvordan sjekket de det og i hvilken uke var dere i og hvem utførte undersøkelsen? Jeg er 158 cm høy og veide 48 kg før jeg ble gravid, Nå veier jeg 66 og har gått opp veldig mye og syns jeg har veeeeeeldig stor mage til å ha termin 24 august. Vet at jeg får gutt og jeg ligger godt over den røde streken på symfyse målet. Hvis noen kunne svare meg på dette så blir jeg veldig glad
Annalina Skrevet 10. juni 2008 #2 Skrevet 10. juni 2008 Jeg snakket med fastlegen min om samme sak, da jeg ventet mitt første barn i år 2000. Har samme høyde som deg, og hadde da en samboer som var 185 cm høy. Han var i tillegg veldig stor da han ble født. Hadde en veldig ok fastlege, som bestilte røngten til meg i ca uke 35-36. Jeg hadde for smal utgang i bekkenet, og tok da ks på termindagen. Årsaken til at det ble tatt såpass seint, var at det tok lang tid å få gjennomgått bildene. Det var tett opptil jul, men da gynekologen fikk sett på bildene, ble det planlagt ks. Har hatt ks en gang til siden da, ble tatt 17 dager før termin, og skal ha nytt ks nå den 1 juli, 12 dager før termin.
Alenemoder1snart2er tobarnsmor Skrevet 10. juni 2008 #3 Skrevet 10. juni 2008 Vet du hva utgangsmålet ditt er? Jeg har 30,3 i totalmål som ble målt forrige gang, men da var det seteleie og da er de litt mer restriktive på målene. Så ut som 29,5 var den nedre grensen så jeg ligger bittelitt over. Er selv veldig spent på om jeg får lov til å føde normalt denne gangen. Men svar fra Jordmor + lege er som alltid "vi får vente og se". utrolig frustrerende
Annalina Skrevet 10. juni 2008 #4 Skrevet 10. juni 2008 Utgangsmålet mitt er på 28,5. Fikk beskjed om at dette var for trangt. Gutten kom seg ned i bekkenet, og satt fast der, så under ks måtte jeg skjæres i ett t-snitt i livmoren, dvs både langs bikinilinjen, og oppover til navlen, dette for at de skulle få han løs.
Alenemoder1snart2er tobarnsmor Skrevet 10. juni 2008 #5 Skrevet 10. juni 2008 Ja da lå du en hel cm under det som regnes for trangt, mens jeg er bare 0,8 mm over. hmm..jaja blir en spennende tid for meg fremover da men hvis denne prinsessa ligger i sete også så vet jo jeg at det blir snitt denne gangen også T-snitt høres jo ikke noe særlig ut, huff! Hvordan har det vært i ettertid?
Annalina Skrevet 10. juni 2008 #6 Skrevet 10. juni 2008 T-snittet meker jeg ikke noe til, da det kun er på selve livmoren, og ikke utenpå, visste faktisk ikke om det før jeg skulle ha nr 2 i 2002. Hadde da samme fødselslege, som nevnte det for meg. Hun ble da tatt 17 dager før termin, pga av at man absolutt ikke kan få rier. Det er stor fare for at arret kan revne ved tidligere t-snitt. Nå er det over seks år siden, så faren er litt mindre nå, men må møte på føden med en gang jeg evt merker at noe er "på gang".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå