ღDidrikmamsenღ Skrevet 10. juni 2008 #1 Skrevet 10. juni 2008 Vi skal være faddere på datteren til venninnen min i helgen. De vet ikke hva de ønsker seg, så synes det er så vanskelig. Noen som har tips til noe spesielt å kjøpe?
litoja&Nemi♥ 13.05.06♥ Skrevet 10. juni 2008 #2 Skrevet 10. juni 2008 Kan bare fortell hva ungene til 2 av kusinene mine har fått i dåpsgave. (nr 3 har jeg ikke tenkt på enda) En fikk strikket fanakofte, og fint prinsessesett med rangle og vognpynt. Og hun andre fikk strikket kjole og cd med barnemusikk. Prøver å være kreativ her, men samtidig skal det være likt. Så neste må vel også få et eller annet strikket, og kansje en eventyrbok.
ღDidrikmamsenღ Skrevet 10. juni 2008 Forfatter #3 Skrevet 10. juni 2008 Strikking blir det dårlig med du gitt hehe. Men takk for tips Flere?
trøndertvillingmamma Skrevet 10. juni 2008 #4 Skrevet 10. juni 2008 Bergans ryggsekk og sovepose f.eks. Supert til aktive familier som er mye på farten....
Monajenten Skrevet 10. juni 2008 #5 Skrevet 10. juni 2008 Et lite epletre? Vokser i takt med barnet:-)
wirre;o) Skrevet 10. juni 2008 #6 Skrevet 10. juni 2008 KJøpte Bergans sekk, med termos og sånn trekopp med ingravert navn, og Hellekniv med navn på. Til ei jente;o)
*Sirkeline*, Snuppa og Snippen Skrevet 10. juni 2008 #7 Skrevet 10. juni 2008 Dette var ikke dåpsgave da, men i 1 års-gave fikk snuppa en liten fiskestang og en enda mindre fiskesekk av oldeforeldrene sine. Det var en morson gave. Til det ene fadder-barnet mitt fikk jeg ei til å male porselenservise til henne med Karius og Baktus og kjøpte boka til. Et annet fadderbarn fikk Buserull.
ღDidrikmamsenღ Skrevet 10. juni 2008 Forfatter #8 Skrevet 10. juni 2008 Mange gode forslag her =) Flere?
lillebror er " forsinket" Skrevet 10. juni 2008 #9 Skrevet 10. juni 2008 Jeg kjopte 17 mai sloyfe i solv til tante barnet mitt. Noe hun kan bruke hvert aar.
Pirkeanonym Skrevet 10. juni 2008 #10 Skrevet 10. juni 2008 Jeg pleier å gi medlemsskap i boligbyggelag. Ei venninne fikk en nydelig sånn "måle- ting",- hvor en måler hvor høy barnet er, setter inn bilder og dato. I sølv! Det skal jeg kjøpe til mine to nye tanteunger:-)
TurboPrinsessen:-) Skrevet 10. juni 2008 #11 Skrevet 10. juni 2008 Snuppa vår fikk en eventyrbok av oldetanten ( søsteren til oldemoren), der hadde hun skrevet en liten hilsen til henne. Kjempekoselig synes jeg:-) Min søster laget et krabbeteppe til henne, hvor hun også hadde brodert navn, fødselsdato og vekt/lengde. Ellers vet jeg om flere som har fått barnebibel ( selv om de ikke er kristen) og medlemsskap i boligbyggelag.
tottelott Skrevet 10. juni 2008 #12 Skrevet 10. juni 2008 Hvis du bor i oslo ville jeg kjøpt en barnestol. Jeg har gitt det ved to anledninger og er kjempe populært ( den fineste gaven, hehe). Ta en titt: www.grodesign.no
miss_chica Skrevet 10. juni 2008 #13 Skrevet 10. juni 2008 begge barna mine har fått sånn dåpsattestrull for å legge dåpsattesten inn i. den kan graveres på også. de har den i mange smykkebutikker vet jeg, men synes ikke de på den linken her var så fine. http://www.dku.no/index.php?page=shop.browse&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=30 her er det hvertfall noen gavetips =)
Bie&babylove:-) Skrevet 10. juni 2008 #14 Skrevet 10. juni 2008 Vi skal være fadder for ei lita jente nå og vi har kjøpt en liten barnestol, med navnet hennes på og dåpsdato! Ta en titt på www.malurten.no Kjempemasse fine stoler! Det er ihvertfall unikt og spesielt! :-)
ღDidrikmamsenღ Skrevet 10. juni 2008 Forfatter #15 Skrevet 10. juni 2008 Åhh, der var det mye fint Bie. Men skal i helgen, så rekker ikke å bestille noe =( Seint ute ja, vet det, men dåpen ble fremskyndet så..
blunke Skrevet 10. juni 2008 #16 Skrevet 10. juni 2008 Ett lite maleri (trykk) eller en barnesølje. Eller bøker i barnas store.... serien
Maaaamy. Skrevet 10. juni 2008 #17 Skrevet 10. juni 2008 Sånn måle-ting kjøpte jeg til en jeg er tante til, den likte foreldrene så godt at de ønsket det da de fikk barn nr to. Så da kjøpte jeg det til henne også Så det falt veldig i smak. Ellers kjøpte jeg en gang en gyngehest til en gutt jeg er tante til, og dukkevogn til ei jente jeg er tante til.. .. Vår datter fikk forresten en litt artig spilledås i tinn, som går rundt som en karusell og så kan vi sette inn bilde av henne i den. Veldig fin!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå