sniiki-mamman til Thea& Elias Skrevet 9. juni 2008 #1 Skrevet 9. juni 2008 Fikk mensen på onsdag, og jeg som håpte det var full klaff første pp.. så enkelt var det ikke gitt! ;-) Blir det værre og værre for hver mnd det ikke klaffer? Eller lærer man å roe seg ned etter hver pp? Har dere noen tips til meg? Hvilke el tester er best? Er det myte at man også kan være fruktbar under mensen?? Synes det høres litt rart ut å være fruktbar da? *Håper på nr2 snart*
Ida86 Skrevet 9. juni 2008 #2 Skrevet 9. juni 2008 off... ønsker deg lykke til videre med prøvinga, har desverre ikke noe tips, for har nettop begynt å prøve selv
Gjest Tina-Mari Skrevet 9. juni 2008 #3 Skrevet 9. juni 2008 Ja det komer ingen råd herifra heller... Vi startet å prøve i går! Derfor kommer det spørsmål...litt intimt spm, men jeg forsøker alikevel... Hvor ofte hadde dere sex i 1.pp? Under hele perioden eller bare under el? Vet du når du har el? De tipsene jeg har fått er å ha masse sex ofte...Så vi har kommt frem til at vi skal ha det annenhver dag, annenhver gang morgen og kveld. Da har vi dekket opp de vinduene man kan ha. Dessuten er målet at jeg får orgasme hver gang (ikke like lett under "press"), før eller samtidig som han...det skal hjelpe til for å gjøre livmoren eller livmorhalsen mer mottagelig for sædcellene. Vi har også lest at han bør være inne i kvinnen til han er slapp.. Da hindrer man også at sædcellene "rømmer" ut igjen Og så har vi en stor ute som mannen min dytter inn under rmpa mi slik at jeg blir liggende med rompa i været i 20-30 min. Det er for å motvirke tyngde kraften. Ellers vet jeg ikke...1pp for oss osgå dette her... Testet ar jeg ikke gjort, verken for det ene eller det andre. Men masse lykke til!!! Du blir gravid i løpet av sommeren skal du se!!
monca*84*j12 Skrevet 9. juni 2008 #4 Skrevet 9. juni 2008 Hei hei Det er så spennende og bestemme seg for og prøve... håper det klaffer for dere fort!! 1pp'en er verst.. for meg var det slik hvertfall... Så har det roet seg veldig... tenker på det hele tiden, men er ikke like manisk kanskje.. hehe... Tiden går veldig fort og mnd flyr unna.. Mitt beste tips, som kanskje er det vanskligste i boka, er ta det med ro.. Prøv og lev et normalt liv.. ikke la sex bare dreie seg om babymaking, men om dere to... Jeg tenker som så at jeg vil heller ha baby som er laget unner skikkelige hete og kjærlige omstendigheter, enn en under vi må fordi jeg har el.... Dette kan ta tid, menge strever lenge.. derfor er det viktig og nyte det som er positivt med og ikke ha barn... sov lenge om morgnene, drikk vin når du har lyst og vær spontane.. ha mye høylytt sex, men viktigst nyt hverandre helt og holdent.. det er nå dere har tid til kun hverandre... lykke masse til fra meg=)
helen26 Skrevet 9. juni 2008 #5 Skrevet 9. juni 2008 Hei:-D Jeg har kanskje et litt dumt spm..men hva mener dere med 1pp, og hvordan regner dere ut syklusen deres?? jeg har brukt cerazette p-piller i flere år, men sluttet nå i april..fikk faktisk mensen allerede etter 1 mnd. var ikke forberedt på det,men ble glad. Håper det går bra med dere fremover og at det blir blinkskudd i løpet av kort tid:-)
meg & to små vampyrer Skrevet 10. juni 2008 #6 Skrevet 10. juni 2008 1 pp er jo første prøveperiode. (pp=PrøvePeriode). Syklus er vel fra første dag av mensen til siste dag før neste mens. Så da kan du bare telle:)
bomsa Skrevet 10. juni 2008 #7 Skrevet 10. juni 2008 Hei. Ja slik har de fleste av oss hatt det må du tro..:-) Jeg tror det er værst første pp....og selvfølgelig hvis man føler masse symptomer og er heeeelt sikker på at denne gang blir det noe...hodet tuller en del og man kjenner kanskje ting som ikke er der..:-S Jeg har bestemt meg for å være iskald, og da det meste for innbilte symptomer..:-) Tror det kan døyve den værste skuffelsen. Det er noen som har eggløsning under mens, men det er visst en utfordring det og da mensen renser opp livmoren til neste syklus og kan da "rense ut" befruktede egg. Husker ikke helt hvor jeg leste dette. Man kan jo også tenke at man må prøve i ca 1 år før legene reagerer på barnløshet....så man har tiden på seg..:-) Håper du ikke trenger å vente så lenge, lykke til..:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå