phantomet Skrevet 9. juni 2008 #1 Skrevet 9. juni 2008 Lørdag fyller eldstejenta 12 år. Da er hun hos mammaen sin, og det blir nok koselig feiring fra tidlig til sent...og så stor jentebursdag på søndagen. Phantom-mannen og mammaen har blitt enige om å kjøpe sykkel til den store jenta i felleskap, slik at det ble en ordentlig fin en. Jeg fant en jeg likte, og phantom-mannen har sjekket, bestilt og kjøpt denne. Nå står den gjemt i det store nabohuset, i en del som ingen besøker...og bare venter til fredagskvelden, når phantom-mannen skal levere den til mammahuset... Under planleggingen av denne spleisegaven konkluderte mammaen med at det var litt rart at hun skulle være den som overleverte den fine gaven som pappaen hadde hatt all jobben med...og dermed tok det hele en overraskende men like fullt hyggelig vending... Lørdag er vi alle invitert i bursdagsfeiring hjemme hos mammaen. Det blir visst ordentlig markering med middag og kaker...og gavedryss slik det passer seg. Vi blir en stor gjeng, med Junior og Måka som de yngste barna, og de to voksne barna til den nye mannen av mammaen som de eldste barna...Mulig det dukker opp en morfar og en tante med sin store familie også... Jeg har ordnet med en gave fra Junior og skal kjøpe en til fra Måka, for jeg tror det er stas for dem å ha med en liten ting til storesøsteren i anledning dagen... Lurer jo litt på hvor rart småguttene synes det blir, å "besøke" storesøskene hjemme hos mammaen...en opplevelse blir det garantert for hele hurven!
Maud Skrevet 9. juni 2008 #2 Skrevet 9. juni 2008 Sånt blir jeg glad i hjertet mitt av å høre om! Vi har hatt sånn bursdag vi også. Storebror bestemte at pappa og hans kone, hennes barn, hennes søster, mormor og bestefar, famor og farfar og min søster skulle inviteres. "For det er jo det som er familien min vet du, mamma". Det føltes bittelitt rart til å begynne med for oss andre, men for ham var det verdens mest naturlige ting :-D
Graciegirl Skrevet 9. juni 2008 #3 Skrevet 9. juni 2008 Det høres kjempekoselig og inkluderende ut! Jeg ble glad av å lese innlegget, rett og slett. Håper det blir en fin feiring og at sykkelen faller i smak!
tebekaa Skrevet 9. juni 2008 #4 Skrevet 9. juni 2008 For en perfekt bursdag hun kommer til å ha da fine jenta. Kan tenke meg hun kommer til å stråle som en sol når dere klarer å være så rause for hennes del. Eldstejenter har en tendens til å sørge for at andre har det bra, så det er nydelig å høre at hun skal få være midtpunkt og få bekreftelse på hvor glad alle er i henne:-)
Gjest Skrevet 10. juni 2008 #5 Skrevet 10. juni 2008 Så artig å se at det er flere som feirer på den måten.. Vi har gjort det de siste 3 årene, med ymse kombinasjoner av familiemedlemmer. Men det er dog bursdagsbarnet som er i fokus, og hun stooorkoser seg med den store familien sin! Ønsker eldstejenta en fantastisk bursdagsfeiring og dere en fantastisk helg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå