miobell Skrevet 9. juni 2008 #1 Skrevet 9. juni 2008 Usj, nå har jeg ringt NAV for å snakke med min saksbehadler i forhold til sykemeldingen jeg er ute i ... han var vist ikke tilgjengelig nå, skal ringe ha opp igjen etter kl.12:00, men kjenner at jeg gruer meg så innmari. Sykemeldt pga psykisk utslitt fra jobben. Sikkert mange som husker situasjonen min.. Skal nå liksom greie ut om situasjonen min... skulle så innderlig håpe det var en dame jeg skulle snakket med.. føles enklere vinne forståelse hos en dame i og med det dreier seg om graviditet og sykemelding pga noe som har slitt meg ut psykisk liksom.. forstår? Eller tror dere likesågodt en mann kan være likeså ok å snakke med?
Ellebettemor Skrevet 9. juni 2008 #2 Skrevet 9. juni 2008 Jeg tror ofte en mann kan være vel så forståelsesfull. Hva med å skrive ned på en lapp noen stikkord om hva som har skjedd før du prater med ham, slik at du får fortalt om situasjonen din på en ryddig måte? Lykke til.
miobell Skrevet 9. juni 2008 Forfatter #3 Skrevet 9. juni 2008 Takk! ja får håpe det.. kan jo,som du sier, være at en mann er vel så forståelsesfull. kanskje til og med mer ydmyk. Krysser fingrene.. Skriver ned stikkord på hvordan jeg skal legge dette fram ja. takk for tipset! Jeg blir nemlig gjerne så nervøs når jeg skal snakke på telefon, og da kommet ting lett veldig feil ut.. enkelere å skrive eller snakke ansikt til ansikt.. men med en lapp så vil det kanskje hjelpe. Hehe.. føler meg dum som gruer meg sånn til dette, men men..
Glad i høsten Skrevet 9. juni 2008 #4 Skrevet 9. juni 2008 Æsj ,du skal på et sånt dialogmøte som jeg skal, høres det ut som. Gruer meg veldig jeg også, hvis det er en trøst. Det er nok lurt å ha med seg noen notater kanskje, som det blir nevnt her. Vi får legge fram situasjonen så riktig vi kan begge to, så får vi satse på at det går bra;) Jeg er sykemeldt p.g.a. dårlig arbeidsmiljø. Jeg har slitt med panikkangst i mange år, og det forværret seg da jeg begynte i min nåværende jobb. I tillegg har jeg sluttet på medisiner, siden jeg er gravid. Nå er jeg redd for at en eventuell IA-konsulent i samarbeid med sjefen min, skal tvinge meg tilbake i jobb. Enten tilbake til selve arbeidsplassen min, eller i nærheten. Det er heller ikke særlig fristende å begynne på en ny, midlertidig jobb, uten medisiner nå. Dette har jeg verken lyst til å utsette babyen eller meg selv for. Lykke til med din situasjon!!! Forklar så nøye og ryddig som mulig, og ikke legg skjul på noe du vil ha fram!
Herkules Skrevet 9. juni 2008 #5 Skrevet 9. juni 2008 Hm skulle gjerne ha byttet tit mannlig saksbehandler noen ganger jeg ( (Møter du en dame som har vært gravid og uten problemer har de ofte lite forståelse:)) Men hvorfor må du utrede så mye til ham da, er ikke dette privat og en lege har jo sykemeldt deg. UFf jeg føler med deg , kan ikke være noe gøy Hvordan har det gåt? kl har jo blitt langt på dag
Summer-girl&Luna-boys Skrevet 9. juni 2008 #6 Skrevet 9. juni 2008 Hei Jeg er i nøyaktig samme situasjon. Har vært sykemeldt 100% i 3,5 uker nå pga depresjoner i forhold til jobb. Nå har jeg fått sykemelding i 3 uker til. Legen mener det er lite sannsynlig at jeg vil klare å gå tilbake på jobben før jeg går ut i permisjon i beg av september. Jeg er enig med legen - skjønner ikke hvordan jeg skal klare å gå på jobb. Får vondt i kroppen bare jeg tenker på jobben. Jeg ble derfor ganske skremt da jeg skjønte at jeg måtte til oppfølingssamtale/lage oppfølgingsplan med arb.giver innen senest 8 uker. Dette vil evnt kræsje midt i fellesferien, og ikke en kjeft fra personalsiden, eller sjefen er på jobb da... Jeg ringte derfor nav i dag. Fikk snakke med en kvinnelig saksbehandler som var verdens søteste. Jeg forklarte hvor lenge jeg hadde vært sykemeldt, og hvilke prognoser legen menter jeg har fremover mot permisjonen. Hun noterte seg alt på en lapp som hun ville legge inn på saken min. Hun sa at i mitt tilfelle er det opplagt at jeg ikke trenger noen oppfølingssamtale/plan. Det er jo en graviditet det er snakk om, en permisjon som starter i beg av september, og en lege/pasient som er klare på at det blir umulig å gå tilbake på jobb. Så jeg kunne slappe av i forhold til denne biten sa hun. På forhånd hadde jeg notert meg alt jeg ville si og spørre om på en lapp, og øvd meg et par ganger før jeg ringte. Selvfølgelig var saksbeh ute første gangen jeg ringte, så jeg måtte sitte og grue meg 15 minutter før jeg prøvde på igjen... Men det gikk heldigvis bra. Håper du gir oss et referat, miobell, når du får ringt. Klem:-)
Herkules Skrevet 9. juni 2008 #7 Skrevet 9. juni 2008 Jeg trodde også diss opfølgingssamtalene falt bort ved svangerskapsrelatert sm
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå