Ronja&Odin Skrevet 5. juni 2008 #1 Skrevet 5. juni 2008 jenta mi har fått en del utslett på kroppen... folk sier at det ligner både atopisk eksem og varme utslett... men i dag har hu plutselig blitt skikkelig sår på tissen sin... ALDRI vært det før... hva skal jeg gjøre? skal jeg ringe legevakta eller vente til i morra? hu har sovna for natta nå så.. men blr litt nervøs og vøtt:\
2hærligegutter Skrevet 5. juni 2008 #3 Skrevet 5. juni 2008 Verken varmeutslett ell. atopisk eksem er farlig. pass på at hun ikke er svett i natt, da blir det irritert (begge typer). og ring legen i morgen.
nungo Skrevet 5. juni 2008 #4 Skrevet 5. juni 2008 Med mindre hun har feber og/eller svekket almentilstand så trenger du nok ikke ringe legevakten. Hverken atopisk eksem eller varmeutslett er akutt, men som sagt, blir hun dårlig så må du jo gjøre det. Ellers kan du jo prøve å ringe din helsesøster/heslestasjon i morgen; min erfaring er at de har svar på det meste.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå