Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

For 5 år siden var vi gjennom ISCI på Ullevål og den gang frøys de ikke ned egg. Så jeg var igjennom tre uttak og ble utrolig nok gravid på siste forsøk.

Nå er jeg igang igjen, og jeg synes dette er knalltøft, så jeg trenger kanskje en liten oppmuntring...

Tok ut hele 14 egg onsdag 28.mai men bare 5 ble befruktet. Fint, tenkte jeg, da kan jeg kanskje få noen i frysern. Når fredagen kom så fikk jeg beskjed om at ett egg skilte seg betraktelig ut, nemlig gullegget. Resten var for dårlige til å fryses.

Så nå sitter jeg her på jobben da og ruger. Er som en ballong i magen, ser faktisk ut som en airbag, telte 21 kviser på haka og føler at jeg ikke kan gå ut blandt folk. Fikk ikke igjen buksa i dag tidlig og går i joggebukse på jobb.

Nå er jeg overlykkelig over at vi har en herlig sønn fra før og vet jeg er utrolig heldig. Men så er det dette med å ønske seg en til. Orker jeg å gå igjennom det samme tre ganger til når jeg egentlig bør være fornøyd med ham vi har???

Synes også det er leeeenge å vente i tre uker før jeg vet noe. Kjenner etter alle mulige symptomer på at det kan øyne seg et håp.

Er det medisinene som gjør at jeg har så utrolig vondt i puppene? Er jeg gravid siden jeg har så vondt i magen? Hjelp, jeg tror jeg blir gal!

Er det noen i samme situasjon som føler seg litt heldig men likevel sliten? Er det verdt alt slitet og vondtet?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi har og en herlig sønn på 2 som resultat av tredje og siste ICSI forsøk forrige runden. Nå er jeg enebarn selv og ønsker ikke dette for Edvart, så om "helsa holder" og legene mener det er bra sjanse så kommer vi holde på ei stund for å få søsken til han. Vi lyktes på 1 søskenforsøk men aborterte rundt uke 11 - allikevel så går jeg på igjen og tenker at det er bingo dette her uansett og at før eller siden så vil vi lykkes igjen. Samtidig så koser jeg meg med han vi har og det gjør ikke ventetida så grusom som sist - tar det mere som det kommer. Samme for meg om det blir 2 el. 4 års aldersforskjell mellom de liksom. Og blir det bare en så er det utrolig flott at vi i alle fall har fått en! Skal inn å sette inn 2 egg i fryseforsøk i dag så krysser fingrene. Jeg har også bestandig fått mange befrukta egg men kun nå sist de fryste ned noen.

Skrevet

Ja, det er litt grunnen til at vi gjør det også, vi vil ikke at vår Magnus skal være enebarn. Så går det ikke nå så får vi se hvor motiverte vi er til høsten. Jeg er 34 år og blir ikke yngre med tida men vi har fortsatt mulighet. Så vi får se. Lykke til med de nedfryste da og takk for motiverende svar!

Skrevet

Samme her:-) Jeg har en skjønn gutt på snart 3 år, som ble til ved første IVF forsøk. Har egg i fryseren, og er i gang med første fryseforsøk nå. Skal til UL til mandag. Veldig spent på åssen medisinene virker på meg, og ikke minst om eggene overlever opptininga! Jeg er også enebarn og 34 år. Ønsker heller ikke at han skal bli enebarn, men går det ikke så er vi kjempeglad for han vi har fått!! Men kommer ikke til å gi opp ennå:-)

 

Lykke til begge to!! I løpet av året skal vi være gravide alle sammen:-)

Skrevet

Kommet hjem igjen nå og innsett gikk greitt. Ruger på to og håper på en! Jeg blir 37 denne måneden så ingen "ungsau" jeg heller he he. Morsomt da at alle vi har gutt fra før :-)

Skrevet

Henger meg på dere, jenter.

Vi hører til på Ullevål og fikk en gutt på 1. ivf-forsøk. Vi var utrolig heldige, for kun 1 egg ble befruktet. Nå er han 8 mnd, og vi har søkt søskenforsøk. Har ingenting på frys, så det blir full pakke.

Det eneste jeg gruer meg til, er å kanskje ikke lykkes. Så mye tid, energi, smerter og fokus - og kanskje ikke noe resultat. På den annen side: jeg ville aldri tilgi meg selv hvis vi ikke forsøkte.

Så ja, det er verd det!

 

Skrevet

Jeg også! Jeg også!!

Har en gutt som snart er 7 mnd, og vil så gjerne ha en til, ringte porsgrunn men måtter vente til over sommeren. Har heller ikke egg på frys så jeg må i gang med elendigheten, har egentlig glemt å galt det var...

Ja ja det er det verdt!

Håper i blinde på å bli gravid på naturlig måte nå, men det er vel å tru på julenissen hvis en skal være realistisk. Måtte ha ICSI sist, det gikk på første forsøk faktisk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...