Gjest Skrevet 2. juni 2008 #1 Skrevet 2. juni 2008 Kjenner jeg makter ikke se på barnet slites mellom to foreldre som bare tenker på seg selv.. Kan barnet bli sendt til en annen kant av landet eller kan en be om at en kan stille opp for barnet selv?
Gjest -<<- Skrevet 2. juni 2008 #2 Skrevet 2. juni 2008 Det er klart du kan ringe barnevernet og be om råd. Tenker du på sendt til en annen kant av landet om en sak skulle føre til omsorgsovertakelse? Teoretisk sett ja, men avhengig av barnets alder og andre forhold vil man vanligvis søke å bevare kjent miljø. Fosterhjem kan godt rekrutteres i barnets nettverk, men det er ingen automatikk i det.
Marimekko ♥2 gutter♥ Skrevet 2. juni 2008 #3 Skrevet 2. juni 2008 Du kan ringe anonymt til barnevernet ja.
Gjest Skrevet 2. juni 2008 #5 Skrevet 2. juni 2008 Egentlig burde vi anmeldt, men vi er så redd for å miste barnet at vi i stedet stiller opp 110% for barnet i stillhet...Vil jo barnet sitt beste, men på en annen måte burde foreldra bli litt skremt..er så lei meg på barnet sine vegner.
Gjest -<<- Skrevet 2. juni 2008 #6 Skrevet 2. juni 2008 Dersom ungen utsettes for omsorgssvikt er det klart du skal melde fra til barnevernet. Det fungerer ikke slik at barnevernet er en slags stor, stygg ulv som kommer og tar ungen straks de får en bekymringsmelding. Man vil i det lengste forsøke å finne hjelpetiltak som kan få foreldrene unger har til å fungere godt i foreldrerollen. I de tilfellene man går til omsorgsovertakelse er det stort sett snakk om så fullstendig uakseptable omsorgssituasjoner at det burde være straffbart ikke å ha sendt bekymringsmelding.
Gjest Skrevet 2. juni 2008 #7 Skrevet 2. juni 2008 Det er nærmeste familie det, så det er så sårt og vondt.Vi er så redde for å miste kontakten, men dette går ikke lenger.. Skal snakke med de i morgen, det er så vondt.
Gjest -<<- Skrevet 2. juni 2008 #8 Skrevet 2. juni 2008 Prøv å se på det som å skaffe hjelp, ikke angiveri. Som sagt - å fjerne barnet fra foreldrene er siste utvei. Og om det skulle skje skal barnevernet alltid vurdere om noen i barnets nære nettverk kan benyttes som fosterhjem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå