Gå til innhold

Toxoplasmose


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Jeg fikk beskjed i dag at jag har hatt toxoplasmose( men har det ikke nå), er det slik at jeg ikke kan få det igjen og babyen er "trygg"?

Skal til syden og har vært litt bekymra, så det hadde vært topp hvis jeg ikke trenger å være såååå forsiktig med hva jeg spiser( men kommer vel til å være det uansett:))

 

Takk:)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du er rett og slett heldig:) Så vidt jeg vet i alle fall, så kan du ikke smittes igjen.

 

Mye mindre skummelt for deg å spise forskjellig i syden når du er positiv. Men fortsatt lurt å være litt småforsiktig..

Skrevet

Jeg har også hatt dette og trenger derfor ikke å være så forsiktig..

Litt forsiktig må man jo være i syden alikevel, men ta noen forhåndsregler og kos deg masse, håper du får en flott tur :-)

Skrevet

heldiggris :) Da er du imun.Blir det samme som rødehunder dette..har du hatt det engang så er du imun :)

 

Kos deg i syden..

Skrevet

trodde toxoplasmose kom fra kattebersj.. ?

Skrevet

Kan komme fra katter (og sauer?), men du kan også få det hvis du f.eks. ikke vasker frukt og grønt godt nok.

Skrevet

okey.. visste ikke dette *vaskebedre* frukt og grønnt da !!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...