Mor til lille Anneli! Skrevet 29. mai 2008 #1 Skrevet 29. mai 2008 Jeg er 37 + 1 nå, og har skikkelig med nedpress! Samtidig har jeg masse harde kynnere og må stoppe opp i bevegelsene mine når de står på... Bekkenet og ryggen er også øm og vond, samt setebeinet! Snuppa mi er ca 3300 gram nå, og har til i dag vært veldig livlig - nå er hun helt rolig, er bare såvidt jeg har kjent henne i dag... Er dette starten på noe? Eller skal jeg la det gå? Er ikke av de som ringer føden så ofte, så jeg spør heller her :-)
Idun<3tosmå<3 Skrevet 29. mai 2008 #2 Skrevet 29. mai 2008 Du SKAL kontakte føden om bevegelsesmønsteret endrer seg, spesiellt mot slutten. Så jeg synes du skal ringe føden og fortelle hvordan det står til, så får de avgjøre om du bør sjekkes opp eller ikke! Tenk på at det er ikke deg som skal taes hensyn til nå, men den lille inni deg! Det gjør det kasnkje enkelere å ta en ekstra tlf!
ambumamma Skrevet 29. mai 2008 #3 Skrevet 29. mai 2008 Veldig vanskelig å si klart hva det kan være, men jeg hadde nok helt klart hvertfall tatt en tlf til føden. Med tanke på at ho har vært så rolig idag også. De er veldig behjelpelig på føden så det er ikke farlig å ringe
Vertigo Skrevet 29. mai 2008 #4 Skrevet 29. mai 2008 Jeg sier som de andre - ta en telefon. Sannsynligvis har jenta di lagt seg mer ned i bekkenet ditt, og på den måten skaffet seg litt bedre plass - i tillegg til å gjøre seg mer klar for fødselen. Jeg er bare 31 uker på vei ennå, men hadde noen voldsomt urolige dager på slutten av sist uke. Så en morgen var magen mye lenger nede, og jeg fikk skikkelig nedpress. Var hos jordmor på mandag, og da kunne hun bekrefte at babyen hadde lagt seg godt ned i bekkenet. Har også hatt mye roligere dager nå de siste dagene. (Var ellers inne til cervixmåling i går for å sjekke at det ikke var noen åpning på gang siden jeg har født for tidlig før, og det var litt tidlig med nedpress og baby så langt nede i bekkenet. Men alt var heldigvis i skjønneste orden. )
Mor til lille Anneli! Skrevet 1. juni 2008 Forfatter #5 Skrevet 1. juni 2008 Hei! OG takk for svar :-D Jeg ringte føden den kvelden, og fikk beskjed om å komme for en sjekk - resultatet ble at jeg hadde 3 cm åpning! Så var jammen bra jeg ringte :-P Nå har slimproppen gått, og jeg går egentlig bare og venter på de hæsjens riene :-) Utålmodig? ja! Men nå kommer jenta vår snart :-D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå