ツツPhunk har 2 herligeツツ Skrevet 29. mai 2008 #1 Skrevet 29. mai 2008 Har lyst på speilrefleks, men er så usikker på hvilket. Nikon D40 koster 3000, canon eos 400D koster 5000. Hva er best? Noen tips?
Pysa Skrevet 29. mai 2008 #2 Skrevet 29. mai 2008 aner ikke hva som er best, men nikon d40 er veldig bra og du får det på expert til 2500. (er kampanjen over, så be om å få det til den prisen likevel)
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 29. mai 2008 #4 Skrevet 29. mai 2008 Vet ikke hvem av dem som er best, men har selv Nikon D40 og er KJEMPE fornøyd!
pøber´n & je Skrevet 29. mai 2008 #7 Skrevet 29. mai 2008 Jeg har Nikon D40. Det er mitt første speilrefleks, så jeg har ikke mye erfaring. Men om du skal ha mange forskjellige objektiver, er kanskje ikke D40 den rette. For da må du ha autofokusmotor i objektet, og det er ikke flust med alternativer til det. + at de koster litt mer virker det som.
ツツPhunk har 2 herligeツツ Skrevet 29. mai 2008 Forfatter #8 Skrevet 29. mai 2008 Tror nok det holder med det objektivet som følger med for jeg blir førstegangsbruker. Så jeg velger nok nikon da så sparer jeg 2000 ) Tusen takk for svar )
Tre_Blir_Til_FIre Skrevet 29. mai 2008 #9 Skrevet 29. mai 2008 Canon sitt er best. Har nikon d40 og jeg synes den forsterker fargene noe helt for jævlig mye. Ser ut som bildene er fra en tegneserie, hehe. Canon sitt er mye bedre synes jeg ;o) Verdt pengene. Men, hvis du skal kjøpe speilrefleks så sats på å bruk manuellfunksjonen (hvis du ikke kan med det så sett deg godt inn i kameraet og lær deg det. Er morro når man får til) og ikke auto, for da er vitsen borte
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå