Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #1 Skrevet 29. mai 2008 Står på vg og db at de ikke vet noe, personlig så ville jeg ummidelbart ha reagert på silikonpupper om hun fikk økonomi til dem så raskt hun sist kom fra Bolivia. Men har hun kvittering og kan bevise hvor pengene kom fra er jo det en annen sak!
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #2 Skrevet 29. mai 2008 Nja, trodde det først men når det så kom frem det hun hadde skrevet på msn om at hun måtte ha med seg noen som kunne holde kjeft, de har sagt at de skal til Spania og er så plutselig i Bolivia og de har kjøpt skitne adidas bager innsmurt med kaffe i gave til venner og slekt hjemme - da begynner jeg å få problemer med å tro at de er uskyldige. Godt mulig de har blitt lurt av en større bande i USA eller Norge - meeeeen de må ha visst hva de gjorde om ikke annet.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #3 Skrevet 29. mai 2008 I forhold til hva media skriver så høres de ikke mye uskyldige ut.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #6 Skrevet 29. mai 2008 Tror 21-åringen er "hovedmannen" og har overtalt de to andre jentene med på dette med å love masse penger når de kommer hjem. Unge og naive. 21-åringen med ungen må bare være totalt hjernedød.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #7 Skrevet 29. mai 2008 Men på en annen side, de er jo heldige som hadde Kokain alle sammen i bagasjen sin, hadde jo blitt rimelige kjjipt om venninnene kunne reist hjem og en måtte sittet alene i fengsel i Bolivia i 20 år kanskje! Blir vel neppe mye glamour i fengselet i forhold til hva 21 åringen er vant med, sjelden besøk fra Norge kan de jo også regne med da det koster og reise dit, samt enorm lang reisetid!
*Jente06*gutt08* Skrevet 29. mai 2008 #8 Skrevet 29. mai 2008 Nei, tror de er skyldig til det motsatte er bevist.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #9 Skrevet 29. mai 2008 dei er overhode IKKE uskyldige.. dei er ivertfall hjernedøde..
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #10 Skrevet 29. mai 2008 I utgangspunktet er alle uskyldige til det motsatte er bevist. Men jeg klarer ikke å få meg til å tro at 9 bagger med 22 kilo plutselig klarer på mystisk vis å snike seg opp i tre kofferter uten videre. Dette kjente de nok godt til ja..
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #11 Skrevet 29. mai 2008 De er i mitt hode fryktelig skyldige inntil det motsatte er bevist. Msn-samtaler, bagger innsmurt i kaffe inni hardplastkofferter, 22,5 kg kola, plutselig bra økonomi etter forrige tur. De er dumme, naive, egoistiske, lite smarte og helt uten skrupler når man gjør slikt. Selvfølgelig visste de om dette - hvorfor skulle de ellers smurt inn baggene med kaffe og putta de oppi hardplastkofferter? Det er en velkjent smuglermetode. Håper de råtner i fengsel i Bolivia og at toåringen kommer til en kjærlig familie og får et godt liv i trygge omgivelser. For i følge politiet der nede var toåringen uflidd og trengte legehjelp etter et insektsbitt som hadde blitt betent. Fyttikatta for en idiotisk ting å gjøre, de fortjente å bli tatt. 22,5 kg kola kan ødelegge mange liv.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #12 Skrevet 29. mai 2008 virker veldig skyldige ja:SFatter ikke at en ikke tenker lengre når en har barn-skremmende.Men syns hun virka litt kort jeg da-så bildene på nettby f.eks...lar ungen bli såå solbrent og tar masse bilder av det,legger det ut og hehe liksom...og naken bilde av barnet sitt på nett,det hadde ikke jeg lagt ut hvertfall:-(
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #14 Skrevet 29. mai 2008 Alt jeg har lest om saken foreløpig tyder på at de er skyldige, og har gjort dette med overlegg. Ingenting tyder på at dette er naive jenter. Hun ene har vært i kontakt med politiet siden hun var 14, så jeg tviler på at de har blitt lurt av slemme bakmenn. Jeg tror derimot at de trodde alt ville gå glatt siden en av de hadde gjort det minst en gang før, siden de er fra Norge og priviligerte i forhold til lokalbefolkningen i Bolivia. At hun ene hadde med barnet sitt viser hvor kyniske de er etter min mening. Jeg håper de får en lang straff!
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #15 Skrevet 29. mai 2008 Jeg ønsker å tro de er uskyldige, for jeg unner dem virkelig ikke å få hele livet sitt ødelagt for noe så dumt! Det heller nok mot at de er skyldige tenker jeg, men jeg tror ikke de er ene og alene om skylden for å si det slik. Jeg tror de har blitt utnyttet. Likevel er det en bitte liten stemme inne i meg som sier at de kanskje er blitt lurt, vet ikke helt hvorfor, men jeg klarer ikke helt å tro at de lyver heller....med bakgrunn av at Bolivia er et av verdens mest korrupte land, så kan man ikke automatisk se bort ifra politiets "fakta". Jeg ville ikke stolt 100% på den bolivianske etterforskningen.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #19 Skrevet 29. mai 2008 Nei uskyldige tror jeg ikke de er... uff, men unner dem uansett ikke å sitte i kvinnefengsel i Bolivia...
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #20 Skrevet 29. mai 2008 Er det ikke gøy å leke dommere og jury dere. Etter et kort nettsøk og informasjon fra noen anonyme om hva de har skrevet på msn er vi klare for å sette i boks. Eller rettere sagt i bur i Bolivia de neste 20 år. Utelatt er formidlende omstendigheter og retten til et godt forsvar. Har man i det hele tatt rett til å tro noe som helst i noen rettning på bakgrunn av informasjon funnet i media eller av ulike kilder med svært varierende kriterier for troverdighet. Et vært individ er uskyldig til det motsatte er bevist. Det er vårt samfunn byggd på. Så får vi ta straffe utmålingen i andre omgang.
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2008 #21 Skrevet 29. mai 2008 Tror nok i allefall en av de viste at det var dop i baggene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå