CC2u Skrevet 26. mai 2008 #1 Skrevet 26. mai 2008 Jeg lurer på en ting....Min samboer har ferie rundt termin. Og på jobben hans får de betalt for 5 dager av de 2 ukene med permisjon de kan ta ut etter fødselen hvis de vil. Men så er spørsmålet, om babyen kommer i ferien, vil han da få de 5 dagene betalt eller vil de bare forsvinne pga at han likevel har ferie. Dette skal han undersøke om på jobben, men han er redd for dette er tilfelle, mens jeg mener hvorfor han skal "lide" for at babyen kommer i ferien hans. Noen som har noe erfaring med dette? Er vel forskjellig praksis på dette området kanskje....?
Herkules Skrevet 26. mai 2008 #2 Skrevet 26. mai 2008 Dette er det vel så få regler på at har må han nok høre med arbeidsgiver. Det er jo slik at han har lovbestemt rett til 2 uker i forbindelse med fødsel. Det er derfor ikke noe han kan utsette. (om man føder midt i ferien så tror jeg at man kan ta veferdspermen som det heter og få utsatt ferien) Det er lettest om han gjør en avtale med arbeidsgiver om at han foreksempel forlenger det hele med 5 dager om noe skulle skje (da er jo arbeidgiver forberedt også på at han kommer tilbake enten etter ferie eller maks 5 dager senere) Eller 2 uker om han tar noe ulønnet også... Ellers så får du jo bare knipe igjen:)
Bimsevimsen-på overtid :-( Skrevet 27. mai 2008 #3 Skrevet 27. mai 2008 har ikke noe erfaring med dette selv, men venninnen min fikk baby i fjor sommer. Mannen hennes fikk da barselpermisjon i 2 uker, og fortsatte ferien sin etter det. Dvs fikk hele ferien sin + barselperm. Det beste er jo å høre med arbeidsgiver hvordan de praktiserer det..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå