lundie-Emilia+1 til-HØYGRAVID! Skrevet 26. mai 2008 #1 Skrevet 26. mai 2008 Hei! De siste ukene har jeg blitt så "sliten" øverst i ryggen. Det sitter ca rett over korsryggen og opp til mellom skulderbladene. Er utrolig vanskelig å både sitte og ligge komfortabelt. Hjelper som regel å ligge på ryggen, men det er ikke alltid like behagelig da jeg får vondt nederst i magen fordi det strekker fordi jeg har bena rett.. Skal ikke være lett dette her! Hehe.. Har vært hos fysioterapeut pga vondt nederst i korsryggen, og det ble borte etter 3 behandlinger.. Vurderer nå å dra tilbake for å få dette fikset, må bare få henvisning fra legen først. Greia er at jeg jobber som badevakt/billettselger (mest billettselger for tiden) og blir for det meste sittende stille en hel arbeidsdag og det orker jeg ikke :S Er derfor hjemme fra jobb i dag. Men det går vel ikke an å få sykemeldig for at jeg ikke kan sitte rolig på jobb?? Hehe.. Blir jeg sykemeldt er det jo det jeg kommer til å gjøre hjemme og liksom.. Er 31+4 i dag og har 5 uker igjen å jobbe med denne uken før jeg går ut i permisjon. Er forøvrig grusomt lei jobben og, men siden jeg jobber med moren til samboeren min, og har faren hans som sjef føler jeg at jeg må jobbe og.. Noen i ca samme situasjon her? Mvh
*Jej* Skrevet 26. mai 2008 #3 Skrevet 26. mai 2008 Jeg er faktisk sykemeldt fordi jeg ikke kan sitte på jobb. Har kontorjobb så jeg sitter heledagen, og sliter med ryggvondt! Det er absolutt ikke bra for rygg og bekken å sitte så mye og det er ingenting de kan gjøre for å tilrettelegge heller. (og det er det jo sikkert ikke til deg heller). Hør med legen din om du i allefall kan få delvis sykemelding?! Det er mitt råd! Lykke til:)
lundie-Emilia+1 til-HØYGRAVID! Skrevet 26. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 26. mai 2008 Hei hei! Takk for svar! Bra å høre at det ikke bare er meg som kan bli sykemeldt for at jeg ikke kan sitte. Da høres det litt mindre dumt ut syns jeg.. Bestiller time hos legen i morra så får vi se hva som skjer! Ha en fortsatt fin dag!
Gjest Skrevet 26. mai 2008 #5 Skrevet 26. mai 2008 jeg har akkurat det samme.. fra korsryggen til rett under skulderbladene ca. det er muskulært pga uvant belastning(framtung som legen da).. det er sviende og verkende følelse.. og sitting/ståing i samme stilling over lengre tid er vondt.. må ha en kombinasjon.. er 50% sykemeldt pga det.. du kan jo ta en tlf til legen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå