vipz82 Skrevet 26. mai 2008 #1 Skrevet 26. mai 2008 Imorgen drar vi til italia med tuppa på 6 mnd'er.. Problemet er bare at jeg er så nervøs for at hun skal lage et helvete på flyet. Hun sovner ikke ved puppen og ikke i armene mine. Hun skal trilles! Da ser jeg for meg at hun blir overtrett og bruker flyturen til å vræle. Er det noen der ute som har hatt samme bekymring, men at det har gått bra??
Gjest Skrevet 26. mai 2008 #2 Skrevet 26. mai 2008 Har du noe bæresjal el. som hun roer seg i ? Det var det jeg brukte da vi fløy med babyen. Da sov han faktisk hele turen (bare 2 timer da). Ellers er det jo så mye å kikke på at jeg tror nok hun har underholdning - og kanskje likevel sovner i armene dine - mett av inntrykk. Lykke til uansett da.
Gjest Skrevet 26. mai 2008 #3 Skrevet 26. mai 2008 Det er helt vanlig at babyer vræler på flyturene. Du kommer ikke til å være alene. Mine gutter har vært grusomme å ha med på fly. De sovner heller ikke og er overtrøtte til de grader. Så ikke noe hjelp her! Trøsten min oppi det hele har vært at jeg ser andre foreldre slite med det samme:) Prøv å få henne til å sove litt før flyturen og ha med morsomme leker.
heisand? Skrevet 26. mai 2008 #4 Skrevet 26. mai 2008 blir kanskje trøtt av så mye inntrykk, masse nye lyder og mange mennesker?
hit og dit Skrevet 26. mai 2008 #5 Skrevet 26. mai 2008 Det går seg nok til. Flyturen er ikkje sååå lang til italia. Kva med å få ho til å kvile før dåke tar flyet? Flyturen er sikkert og veldig spennande. Nytt sted, mykje folk, mykje oppmerksomhet. Nokre ganger så glemmer dei at dei er trøtte for det skjer så mykje. Det gjer iallefall mallo. Me har flydd eit par ganger. Ein gang så vart det litt vel mykje lyd fra ungen, men ho sovna tilslutt. Eg var litt stressa da ja, men fekk overraskande mykje positive blikk. (eg er ein av dei som hater skrikande unger på fly, og forventa jo at alle andre er sånn og, men der tok eg feil). Mallo er litt meir fleksibel da, ho trenger ikkje faste ting for å sovne og det gjer flyturane litt enklare. Me har flydd når ho var ti dagar, 2,5mnd, 6-7mnd, og 9mnd.
viktorogmilla Skrevet 26. mai 2008 #6 Skrevet 26. mai 2008 Har opplevd begge deler. Ville prøvd å få henne til å sove godt på forhånd, sånn at hun ikke allerede er trøtt når dere drar. Om hun begynner å vræle: ta det med ro og ikke stress selv, det merker babyen!! Folk har forståelse for at det ikke er lett å være baby på fly. Bær henne i midtgangen, noen ganger kan det hjelpe. Dessuten er det noen som roer seg av flyduren eller av turbulens. Når hun er 6 mnd er det jo mulig at hun synes det er interessant å se på alle de andre rare menneskene ombord også... Om hun ikke sovner ved puppen, er det greit å ha den klar dersom hun får vondt i ørene på grunn av trykket. Det går nok bra skal du se! God tur!
Lykkeliten og jeg Skrevet 26. mai 2008 #7 Skrevet 26. mai 2008 Mini pleier ikke å sovne i armene mine han heller. Men da vi fløy (da var han 6 mnd), sovna han godt i armene mine etter å ha fått litt pupp. Så kanskje det hjelper med den fly-duren?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå