Gå til innhold

Må magen synke før fødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er flere kvinnfolk som har kommentert dette at så lenge magen min ikke har sunket ned, så skjer det ikke enda. Har fem dager til termin. Jordmor har ikke snakket noe om det, så jeg spurte henne. Hun mente at det ikke trengte å ha noe å si, for jeg er såpass høy og slank ellers. Vet ikke helt hva hun mente med det, men.

 

Magen har ihvertfall ikke sunket etter det jeg kan se. Spurte mamma om hun merket noe til det når hun gikk gravid, men hun kunne ikke huske det. Hun husker hellet ikke at hun hadde noen kynnere med noen av oss, og hun har født en uke før og fire dager før termin. Men det trenger vel ikke å være arvelig?

 

Tror ikke jeg kommer til å føde før etter termin. Føles ikke sånn. Synes alle har kynnere eller masse forvarsel på fødsel. Jeg merker ingenting. Er like sprek, eller enda mere sprek enn før. Skal gå meg en skikkelig tur nå.

 

Var og tok modningsakupunktur i går. Men synes ikke jeg har kjent noe forskjell.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det må den ikke. Det varierer fra person til person.

Jeg har hatt kynnere siden uke 12 og ingen fødsel enda, hadde mye med nr en også og da gikk jeg over. Så tror vi alle får ulike tegn på at noe er pågang. 2 uker igjen på meg.

Lykke til og nyt turen, gleder meg til jeg kan ut å rusle uten bekkenvondt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...