Gå til innhold

Finnes det ikke hjelp og få?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har en elendig økonomi. Etter og ha betalt alle regningene sitter vi igjen med 1500kr i mnd! Jeg kan ikke skjønne hvordan vi skal klare oss. Jeg har har nesten ingenting i innetekt lenger, siden det er slutt på fødselstipendet. Jobber så mye jeg har mulighet til, dvs hver lørdag og er støttekontakt en dag i uka.

Sambo har ikke spesiellt høy lønn, noe som gjør at vi sitter her med 1500kr, det skal vi leve på en mnd. Det må gå til mat og bensin.

Vi har en sønn på 9mnd. Hvordan skal det gå?

 

Har søkt på sosialen(ser ingen annen mulighet), men fikk avslag. De mente at sambo tjener for mye. Men der har de gjort en feil. De har sett på summen som han har tjent så langt i år, altså 4 ganger så mye som han egentlig tjener(så hvis man ser på det så er vi jo stein rike). Har klaget, men tviler på at det hjelper.

De gjør jo alt for å slippe og utbetale penger til andre!

 

Begynner og studere igjen til høsten, så da får jeg stipend/lån, men vet ikke hva jeg skal gjøre frem til da. Det er jo fysisk umulig og leve på 1500kr i mnd. Da må man i såfall spise nudler hver dag frem til august. Noen som har noe forslag til hvordan vi kan få dette til og gå opp? Jeg ser virkelig svart på dette nå.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva er grunnen til at samboeren din har gått så mye ned i lønn da ?

Skrevet

Han har ikke gått ned, han har aldri hatt noen spesiell høy inntek(han er på en måte lærling, altså at han må opparbeide seg til og få høyere lønn). Det har gått bra så lenge jeg fikk fødselsstipend. Nå har vi en inntekt på ca 12000 tilsammen. Og det skal gå til husleie, strøm forsikringer og div regninger. Så dvs 1500kr igjen til mat.

 

Håper virkelig noen kommer med en lur løsning på dette:)

 

HI

Skrevet

hvis han er lærling har han vel krav på lån ifra lånekassa i tillegg? ei vennine av meg som er frisørlæring får ihvertfall det.

Skrevet

Han er ikke lærling i den forstand, derfor jeg skreiv på en måte.

For og forklare situasjoen litt bedre, så begynte han i et firma uten den formen for utdanning, slik at han må 'lære seg opp'.

Så han driver og arbeider seg oppover, fordi dette er noe har virkelig har lyst til og satse på. Men han er ikke lærling slik som de fleste andre.

Håper jeg gjorde meg forståelig.

 

Noen som kanskje vet hvordan man f.eks kan prioritere pengene.

Eller en lur måte man kan få litt høyere inntekt, altså en jobb hvor man tjener godt men samtidig ikke trenger og jobbe så mye siden vi ikke har barenvakt til gutten vår. Har ikke barnehageplass før i august.

 

HI

Skrevet

hva med å være dagmamma for en periode

Skrevet

Jeg kan ikke forstå hva slags jobb han har som betaler så lite??? 11.000 kr utbetalt på full stilling??? Man får jo mer betalt for det som ufaglært på sykehjem??? Den beste løsningen er vel at du jobber mer, dersom han jobber dag jobber du kveld osv.. Ikke mye dere vil se til hverandre i en periode, men man kan jo ikke leve på luft og kjærlighet.. Finnes massevis av kveldsjobber om du ikke kan jobbe kveld i den jobben du har - ta f.eks kontakt med lokale sykehjem/hjemmesykepleie - de fleste plasser er det desperat mangel på arbeidskraft og ikke vanskelig å få jobb.....

Skrevet

Hadde jeg vært dere hadde jeg heller solgt bilen. Det er vel lett å velge bort den når en ikke har penger til mat.

Skrevet

Og i tillegg synes jeg dere skal ta dere en tur tilbake til sosialen og snakke med de da dere ligger en god del under levesatsene deres. Og hva med å søke om bostøtte??

Skrevet

Tusen takk for gode forslag:)

Dagmamma var et godt forslag, merkelig at jeg ikke har tenkt på det før.

Hvor søker man bostøtte?

 

Vi kan ikke selge bilen, da kommer ikke sambo seg på jobb. Vi bor ganske avsides til. Går buss her ca to ganger om dagen. Og det er langt til nærmeste busstopp. Kan ikke bo i sentrum siden da vil husleien bli det dobbelte.

 

Har klagd til sosialen, men virker som de har gjort den feilen med vilje. Ellers så må saksbehandleren ha problemer med og lese, fordi det står klart og tydlige hva som er inntekt denne mnd og hva som er inntekt så langt i år på lønnslippen.

 

Jeg jobber kveldstid på lørdagene(står i garderoben i en bar).

Men hadde vært fint og fått en jobb hvor man kan jobbe litt mer, men alikevel passer med arbeidtidene til sambo. Skal iallfall virkelig vurdere dagmamma.

 

HI

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...