anette&tutta mari :) Skrevet 22. mai 2008 #1 Skrevet 22. mai 2008 Hei. Er førstegang og har maange spørsmål. Hvordan er egentlig fødselsforløpet? Er det sånn at først går slimproppen, så går vannet, så får man rier og så føder man?? Fint om noen kan svare =)
Mamma til Leon Aleksander<3 Skrevet 22. mai 2008 #2 Skrevet 22. mai 2008 Tror nok ikke det er noe regler for det.. Hos med gikk slimproppen, så kom riene, vannet gikk lenge etter jeg var innlangt på føden Tror det er veldig mange som verken merker at slimproppen går, eller at vannet går..
Gjest Skrevet 22. mai 2008 #3 Skrevet 22. mai 2008 Hehe, dette er veeeldig forskjellig =) Ikke alle som merker at slimproppen går. En fødsel kan starte med rier, kan hende dem "tar vannet" når du er på sykehuset fordi det ikke alltid går av seg selv i starten. Eller vannet kan gå, men ingen rier kommer så man blir "satt igang" på sykehuset etter en stund osv.
Gjest Skrevet 22. mai 2008 #4 Skrevet 22. mai 2008 Det er en del fine sider som har med fødselen å gjøre , men desverre er sidene her på barnimagen ganske så uoversiktlige. ta en titt på denne linken, eller søk på "fødselen" http://www.barnimagen.com/barnimagen_site/innhold/tema/f_dselen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå