søteste-gullet-mitt Skrevet 21. mai 2008 #1 Skrevet 21. mai 2008 har hørt at man ikke kan søke barnehage før man befinner seg i det året man trenger barnehageplass fra... jeg trnger barnehageplass til snuppa mi fra Januar av da det er da permisjonen min er over.. har lagt inn søknad, men rakk selvsagt ikke å sende søknad før fristen gikk ut.. hun kom til verden like før fristen selvsagt.. og et sp.mål til... når man er student, kommer man da lengre opp i ventelista?
BlåklokkaVest Skrevet 21. mai 2008 #2 Skrevet 21. mai 2008 Noen barnehager har et opptak i januar. Ring barnehagen og hør. Når det gjelder regler for opptaket kan du også få dette i barnehagen. Mener her kan være ulikheter fra kommune til kommune, med unntak av de regler som er fastsatt i barnehageloven http://www.regjeringen.no/nb/dok/lover_regler/Lover/Barnehageloven.html?id=115281.
Gjest mphs Skrevet 21. mai 2008 #4 Skrevet 21. mai 2008 Her i Trondheim er det slik at du må søke i samme år som man skal ha plass. Så siden vi trenger plassen i januar må vi søke om plass fra den 31. desember. Hvis ikke må vi sende inn nye søknad i januar. Du kommer ikke lenger fram i ventelisten bare på grunn av at du er student.
søteste-gullet-mitt Skrevet 21. mai 2008 Forfatter #5 Skrevet 21. mai 2008 og det er i trondheim jeg må ha barnehageplass.... oooo endrer søknaden nå takk!
Gjest Skrevet 22. mai 2008 #6 Skrevet 22. mai 2008 Hvis du er student i trondheim har du fortrinnsrett ved Studentsamskipnaden i Trondheim (SiT) sine barnehager.
2 tette - med flette Skrevet 22. mai 2008 #7 Skrevet 22. mai 2008 Oi er det sånn det fungerer? Jeg har søkt på barnehage fra januar, men fikk avslag.. Går det an å søke plass fra 31. desember da, så kan man søke nå ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå