Mitt vakre trekløver Skrevet 21. mai 2008 #1 Skrevet 21. mai 2008 Hva gjør dere? Gutten min er 6,5 mnd og likte maisgrøten da den ble introdusert, men så sa det plutselig stopp når 6 mnd grøten kom på bordet. Han elsker middagsmaten og spiser litt fruktmos (men skeptisk til frukten). Er det mulig å tilvenne han til å like grøt eller liker han det bare ikke? Og hva skal jeg ha på menyen? - middagsglass morgen og kveld?.....kan jo bli en smule ensformig:) Og får de i seg det de skal om de ikke spiser grøt? Mange undringer, men vil gjerne høre fra dere med barn som kniper igjen når grøten kommer!
spireliten Skrevet 21. mai 2008 #2 Skrevet 21. mai 2008 hadde det på samme måten. vår er nå snart 8 mnd. Vi har prøvd all slags grøter uten at han har blitt glade i dem. Så nå er vi gått tilbake til hipp sin risgrøt (kan blandes med vann). Den er vel og merke fra 4 mnd, men men. han synes den er kjempegod Har du prøvd å ha litt fuktmos i grøten eller dyppe grøtskeia i fruktmos? den fungerte her ei stund
Mitt vakre trekløver Skrevet 21. mai 2008 Forfatter #3 Skrevet 21. mai 2008 Har ganske så mange grøtpakker i skapet nå ja:) Har ikke prøvd grøt og fruktmos.... siden han ikke liker fruktmos spesielt godt heller. Risgrøt spiste han aldri, men kanskje ta frem maisgrøten igjen da:) Takk for tipset!
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. mai 2008 #4 Skrevet 21. mai 2008 har du prøvd Hipp sin hvetegrøt? Lillemor her i huset synes Nestle sin er helt ok.. Ikke akkuratt ivrig, men det går da ned. I dag prøvde vi Hipp sin grøt, og for en forskjell! Lo og gapte, mumla og koste seg masse! Stooor fornøyd var hu etterpå og
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå