Gå til innhold

Bruke Kloramfenikol på 3mnd baby?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Storebror på 2 har hatt øyekatarr, og vi fikk skrevet ut ekstra dose til resten av familien. Nå har baby'n på 3 mnd blitt smittet, men har lest litt i felleskatalogen og blitt litt skeptisk til å gi til han. Men siden legen skrev det ut med tanke på hele familien så skal det vel kunne gå? Vi snakket mye om dette, og jeg fikk et annet middel til å bruke ved evt katarr siden jeg ammer og det ville bety dobbeldose for baby.

Noen som har erfaringer med kloramfenikol til så små?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hvis du ammer, så er det beste fakstisk å sprute morsmelk i øynene på babyen. Den er faktisk bakteriedrepende=)

Skrevet

Måtte ha klorafenikol til min 3 uker baby tidligere.Øynene var tett siden fødselen og ingenting hjalp.Ble bra etter en uke og har vært bra siden..er nå 8 uker.

En kur er ikkje problem før en katarr gjentar seg og flere kurer må til!

Skrevet

Vi fikk Kloramfenikol allerede på sykehuset pga tett tårekanal. Men det ble ett pes å dryppe så mange ganger i øgnet. Fikk puss igjen da vi kom hjem så i løpet av sine 6 mnd har vi vel brukt det 4 ganger... det har gått helt fint.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...