solstråle-juli Skrevet 19. mai 2008 #1 Skrevet 19. mai 2008 Jeg er total forvirt. Har lest og lest og blir bare mer og mer forviret. Hvad velger man av barnesete til bilen. Det skal værer bakovervent, let og evt reguleres til "sove-stilling". Nogle forslag???
Ladybug~N&E Skrevet 19. mai 2008 #2 Skrevet 19. mai 2008 anbefaler acta graco logico s. med base bakovervendt, kjempesikkert, basen kan heves slik at setet kommer litt bakover (barneseter skal forresten aldri ha sove/liggestilling i bilen) det er et solid og forholdsvis stort sete. godt polstret, godt side og hodestøtte, solskjerm og 5-punktsseler. lett å montere(kun med belte) litt tungt men hvor mye har du tenkt å dra rundt på bilsetet?? (finnes forresten ei trille man kan klikke dette sete på også.) pris rundt 1500,- inkl. base (var på tilbud til 1300 her for litt siden) man har også maxi cosi som mange sverger til fordi det kom ut best i test. har alle kvaliteter som acta graco og er i tillegg lettere og mindre. men prisen er mye høyere. rundt 3000.- inkl. base. (man setter jo selvfølgelig ikke pris på sikkerheten til barna men disse to setene er like sikre). det har isofixbase. noen som betyr at du må ha isofixfester i bilen din dersom du vil ha base. (om du har gammel bil har du ikke dette) (og til slutt er det besafesetet. det er dette setet som kan legges i sovestilling men det skal man som sagt ikke gjøre i bilen. det er når man tar setet ut av bilen og skal ha det på vogna o.l. at man legger det ned. dette er setet er veldig tungt. og prisen deretter. ) ellers er det mange andre seter å velge mellom;) det man ser etter er at det er bakovervendt, har god sidebeskyttelse, hodestøtte, står støtt og har 5punktsseler. i tillegg bør det være et sete for vektklassen 0-9 kilo. seter som er ment for flere vektklasser, 0-18, er ikke ideelle for noen av gruppene da det ikke er laget spesielt til hverken det ene eller det andre.
xmilla Skrevet 20. mai 2008 #3 Skrevet 20. mai 2008 Høres ut som at man for å velge maxi cosi må ha isofix i bilen. Jeg trodde base til dette setet enten kunne festes m/ isofix eller med belte. Det er i hvert fall det jeg tidligere har fått forklart.....??
gullegget Skrevet 20. mai 2008 #4 Skrevet 20. mai 2008 Du får kjøpt to forskjellige baser til maxi cosi. Med isofix og belte. Den med belte er litt billigere. Vi har kjøpt maxi cosi med base til belte, kjøpte den på tilbud i vinter til 2200. Ser den på tilbud ganske ofte
<3 girls <3 Skrevet 20. mai 2008 #5 Skrevet 20. mai 2008 det eg har kjøpt heter sleep..skal sjå om eg finner nettsiden til det. http://www.bmwguiden.no/viewtopic.php?t=59124&sid=d104bbc5eeed90ab65f33101c653f16a liger på dette,men vårt er helt nytt..dette sete kan du legge helt ned ryggen på når du tar barnet ut av bilen.. nytt betaler vi over 3000kr me base
mamman til juliprinsesse Skrevet 20. mai 2008 #6 Skrevet 20. mai 2008 Vi gikk for maxi cosi cabriofix og du trenger IKKE isofix i bilen for å ha base. vi har base og det festes enkelt med selen i bilen. setet har 3 ulike funksjoner, sitte i bilen, ligge og gynge funksjon. innebygd solskjerm på dette også. Vi stod mellom Acta Graco setet om Maxi cosi og valgte den siste mye pga vekta. syns det setet er en del lettere å løfte, og vi kommer nok til å løfte jentungen en del inn og ut med setet, mye av grunnen til at vi ville ha med base.
solstråle-juli Skrevet 20. mai 2008 Forfatter #7 Skrevet 20. mai 2008 Tusen tak for gode svar og inspirasjon. Må vis ta en tur(til) og merke hvor tunge de forskjellige seter er...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå