Gå til innhold

Ofte så angrer jeg på at jeg fikk barn!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg ser ofte er så glad i sine barn.. forguder dem som bare det.. jeg føler at jeg bare kjefter og liker meg ikke i den situasjonen jeg er i.. føler ofte at jeg bare vil være alene.. jeg er jo glad i dem men jeg føler det er for mye for meg og at jeg ikke passer til å være mor.. bare jeg som har det slik?

 

får litt vondt i meg når jeg ser hvor glad dem er i meg når jeg føler at jeg bare kjefter på dem.. er ikke flink til å vise dem at jeg egentlig er veldig glad i dem.. jeg trur ikke andre folk oppfatter meg som dårlig mor.. og min mann sier ofte at jeg er flink med dem.. men jeg føler ikke det selv..

 

jeg vet ikke hva jeg vil med dette innlegget.. vil vel bare få det ned på "papiret".

Videoannonse
Annonse
Skrevet

da får du prøve å kjefte litt mindre og vise mere kjærlighet da.

både for ungene dine sin skyld og din egen.

Skrevet

Kanskje du trenger litt avlastning?

Reis bort en helg, bare du.

Normalt å ha slike følelser fra tid til annen....

Skrevet

det er jo ikke noe jeg gjør med vilje.. bare føler det slik at det er sånn hele tiden..

 

føler at et liv uten barn har gått helt fint det å.. men det er ikke sikkert jeg har følt det slik hvis jeg ikke har hatt barn..

Skrevet

Jeg elsker mine barn og ville ikke vært dem foruten.

Men jeg tenker ofte som deg. Jeg tror ikke jeg passer til å være mamma, jeg skulle ofte ønske jeg hadde fått dem senere (jada, jeg har kun meg selv å takke.)

Men jeg føler ikke at jeg er meg selv lenger. Det er ingenting igjen av den personen jeg var, jeg er bare en halvdeppa mamma som sitter hjemme døgnet rundt og rett og slett ikke er meg selv lenger.

 

Vil gi deg en god klem, jeg kjenner meg så godt igjen. Men jeg er sikker på at du er en god mamma.

Skrevet

Jeg ville tatt kontakt med familievernkontoret (har ikke noe med barnevern å gjøre). De er knallflinke til å hjelpe familier/familiemedlemmer i nød.

Skrevet

Tror jeg ville undersøkt med helsestasjonen eller noe sånt om de har noe samtaletilbud. Tror nok ungene dine vil merke følelsene dine når de blir eldre....

Skrevet

Det er nok viktig å prøve å gjøre noe med dette nå har en søster som har tre barn hun ble mor veldig ung og var slett ikke klar for rollen. Resultatet er blitt at hun kjefter og er utålmodig dette har påvirket barna i stor grad de er nå tenåringer og har lett for å kjefte og rope slik de har lært av moren sin.

 

Men er du sikker på at du er så ille som du beskriver da siden mange andre sier at du er flink med dem, det er jo lov å bli litt utålmodig og frustrert iblant.

Sender deg en stor klem og ønsker lykke til

Skrevet

Kjempebra at du kjenner på dei følelsane som faktisk er der og ikkje lever på ei 'livsløgn' om at alt er supert. Eg trur følelsen din er ganske vanlig. For min del er det mest slik som du beskriver når eg er sliten eller stressa og vi har akkurat gjort noken ganske drastiske grep i familien vår som har gitt oss ein 'ny familie'. Eg satt meg ned og tenkte: viss eg hadde fått beskjed om at eg skulle dø, kva ville eg gjort då? Og så gjorde eg det med kjempebra resultat! Meir tid, meir overskudd, fleire gode opplevelsar sammen med barna, rett og slett ein god sirkel. Er litt stolt av meg sjølv der...

Skrevet

Du er sikkert ganske lei. Jeg blir óg sånn kjeftete og sur mamma om jeg går hjemme med dem hver dag. Du kan nok sikkert jobbe litt med innstillinga di, men så kan du også prøve å få deg litt fri til å dra en tur ut og spise med noen venner en kveld, eller gjøre noe anna du liker. Så kan du jo se om ikke det hjelper litt på. :) Det er ikke lett å gå og føle på slikt når følelsene ikke stemmer med idealene.

 

Skrevet

Jeg tror det er ganske vanlig å føle det som deg innimellom. Føle at en kjefter litt for mye, og ikke gjør nok for ungene liksom, selv om en prøver hele tiden... Jeg føler meg ofte utilstrekkelig selv, men jeg elsker ungene over alt, og ville ALDRI vært de foruten. Tror det er vanskelig å være supermamma hele tiden. Jeg ser i hvert fall i leverings- og hentesituasjonene i barnehagene til ungene mine at det er mange stressede foreldre, og en del sure miner mot ungene når ikke av- og påkledning går helt etter planen...Ser også flere som kjefter en smule for mye i butikker, kjøpesentre osv.

 

Jeg er sikker på at du er en super mamma uansett. Kanskje du stiller for store krav til deg selv - mannen din sier jo at du er en flink og god mor, så jeg er sikker på at det stemmer:-)

Skrevet

Det var helt sprøtt og lese innlegget ditt,for jeg tenkte akkurat det samme i ettermiddag.At noen ganger angrer jeg på at jeg har fått barn.

 

Vi er GODE mødre selv om vi tenker sånn noen ganger.

Stor trøste klem fra meg.:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...