La vita è bella <3 Skrevet 19. mai 2008 #1 Skrevet 19. mai 2008 Jeg fikk veid meg på kontroll i dag og ble litt overrasket. Jeg gikk ned en del i begynnelsen grunnet dårlig matlyst og null lyst på søtsaker o.l. og nå er vekta begynt å øke som smått. Hvis man ser på hva jeg veide da jeg ble gravid har jeg bare gått opp 3 kg nå i uke 29, kanskje 5kg til sammen siden jeg mistet litt "sideflesk" i begynnelsen. Synes det høres litt lite ut.. Men for all del, jeg er fornøyd med det, skal ikke klage når det er sånn Og dessuten har jeg jo 3 mnd igjen av svangerskapet. Men foreløbig ser det jo ut til at det ikke blir så mye. Hva er deres erfaringer? Legger man mer på seg mot slutten hvis man har hatt liten vektøkning i begynnelsen? Jeg håper ikke det, hehe ;-)
Juli jente Skrevet 19. mai 2008 #2 Skrevet 19. mai 2008 Jeg er i uke 34 og har gått opp 2 kg. spiser mer "riktig" nå som jeg er gravid. =) så har vel egentlig gått ned litt, i og med at babyen veier sitt ++.
lambchop Skrevet 19. mai 2008 #3 Skrevet 19. mai 2008 Jeg er også av dem som gikk ned litt i begynnelsen, men ikke pga kvalme eller noe. Det bare ble sånn. Nå i uke 39 har jeg gått opp 6 kg i forhold til hva jeg lå på før svangerskapet, og noe av dette igjen er vann. Det skal sies at jeg har en del å ta av fra før, så det er vel rett og slett slik at jeg ikke trenger å gå opp. Virker som om kroppen styrer dette på en fin måte selv. De få kiloene mine har kommet gradvis siden uke 24-25. Litt kjappere nå mot slutten, men ikke så mye.
Lille Luna Skrevet 19. mai 2008 #4 Skrevet 19. mai 2008 Jeg er i uke 32 nå, har det også slik. Jeg gikk ned ganske mye i 1 trimester, og til sammen har jeg vel lagt på meg 2 kilo. Og det er jo det babyen veier nå, sånn circa. Også har puppene blitt litt større i og med at jeg har masse råmelk. Det blir spennende å veies på kontroll imorgen, jeg tror nok jeg har gått opp litt siden magen har vokst masse de siste ukene, men klærne kjennes faktisk større (ikke over magen da...). Jeg spiser også veldig bevisst, er vegetarianer og spiser masse grønnsaker og soyaprodukter. Jeg tror det har mye å si for å ikke legge på seg unødvendig mye iløpet av svangerskapet. Selvsagt spiser jeg sjokolade og godterier og (synes man skal kose seg når man er gravid), men han lille i magen blir veldig aktiv av det, nesten litt for aktiv, så det er ikke hver dag han får det;-)
karolineb Skrevet 19. mai 2008 #5 Skrevet 19. mai 2008 hei! er i uke 39 og har bare lagt på meg en halv kg! gikk ned en del pga kvalme i begynnelsen, var også syk i uke 35. men er egentlig fornøyd for jeg var vel litt stor i utgangspunktet.
Nordhagenjentene :) Skrevet 19. mai 2008 #6 Skrevet 19. mai 2008 Jeg gikk ned 8 kg i begynnelsen pga oppkast og kvalme, har først nå (uke 35+6) gått opp de 8 kiloene igjen.
Amazed..♫ 01.02.2012 ♫ Skrevet 19. mai 2008 #7 Skrevet 19. mai 2008 Jeg gikk ned masse i starten også, og tok litt tid før jeg var tilbake på startvekt. Nå i uke 34 har jeg lagt på meg 2,5 kg fra utgangsvekta, og siden jeg har en del fra før av, så er jeg veldig fornøyd med det
trebarnsmamma84 Skrevet 19. mai 2008 #8 Skrevet 19. mai 2008 Eg gjekk ned 8 kg i begynnelsen av svangerskapet....Har gått opp igjen dei 8 + 2 til....er 35+6 i dag....
turbo Skrevet 19. mai 2008 #9 Skrevet 19. mai 2008 Jeg har gått ned 11 kg pga kvalme og oppkast. Er nå i uke 34+2 og har gått opp igjen 3,5 kg av de 11, er altså fortsatt 7.5kg under det jeg var før jeg ble gravid.. Begynte først å legge på meg igjen i uke 29, ca 0,5 kg i uka da.. Men har litt vann i kroppen nå også... Deilig å ligge under startvekt- da jeg i utgangspuktet hadde endel å ''ta av''...
sueno Skrevet 19. mai 2008 #10 Skrevet 19. mai 2008 en dag til termin:) lagt på meg 6 kg er veldig liten i magen også
Sikkertforgammel Skrevet 19. mai 2008 #11 Skrevet 19. mai 2008 Jeg gikk ned 3-4 kg i løpet av de første 4 mnd av sv.skapet, og har nå lagt på meg det jeg gikk ned + 2-3 kg til, er i uke 36. Så veier nå 2-3 kg mer enn utgangspunktet. Var normalvektig før svangerskapet tok til. Vet ikke helt hvorfor jeg ikke suser opp i vekt, sikkert fordi jeg spiser sunnere nå som jeg er gravid, og rett og slett ikke har lyst på snop eller masse mat? Og så føler jeg føler meg mett hele tiden :S Babyen trykker vel på magesekken...?
Cathrine 85ogEmil Skrevet 19. mai 2008 #12 Skrevet 19. mai 2008 Okei...dere var jo en gjeng med heldiggriser, så da slipper jeg bomben med at jeg har gått opp 25kg til nå...er i 34.uke:) veide bare 50 da jeg ble gravid da,så kan ikke se det sånn veldig godt:) Men det er en del allikevel:)
2 fine små Skrevet 19. mai 2008 #13 Skrevet 19. mai 2008 Gikk ned tre kg foerste trimester, noe kvalm, men ikke spesielt ille. Har lagt paa meg disse igjen, og kanskje et eller to til tror jeg. Men veier meg bare hos lege, saa aner ikke naa egentlig. 31. uke i henhold til ULtermin, 33 uke i henhold til menstermin. Forrige svangerskap gikk jeg ned ca 10 kg, spesielt paa slutten. Noe overvektig fra foer. Denne gangen har jeg trent mye hele svangerskapet og er mye strammere og sterkere enn foer, saa har vel flyttet litt rundt paa kg tenker jeg. Babyen har det bra og vokser noe voldsomt for tiden.
Gjest Skrevet 20. mai 2008 #14 Skrevet 20. mai 2008 Har lagt på meg 10 kg. 1,5 uke til termin. hadde lagt på meg 14 kg på samme tid ved forrige svangerskap. Ikke vært kvalm og derfor heller ikke mistet noen kg i starten.
Julimams Skrevet 20. mai 2008 #15 Skrevet 20. mai 2008 Hehe! Artig at vi er så forskjellige!! Jeg er i uke 30, og har gått opp 13kg siden startvekt. Jeg syns det er masse og føler meg tung og uopplagt, men legen bare sier at "det må være såpass" for å trøste=) Hadde omtrent ikke gått opp et eneste gram før uke 24, så det kom fort også!
JuniMamma_jente08 Skrevet 20. mai 2008 #16 Skrevet 20. mai 2008 har lagt på meg 4-5 kg over normalvekta jeg.. er i uke 35+6 nå.. men jeg gikk også ned veldig mye pga kvalme, og har brukt ei god stund på å komme opp igjen
Gjest Skrevet 20. mai 2008 #17 Skrevet 20. mai 2008 Er i uke 33 og lagt på meg 8 kilo, det sies jo at man minimum legger på sg ca12 kilo pga barnet og alt det andre som øker (ikke fett) men det kan jo ikke stemme siden enkelte har lagt på sg 2,3 kilo og snart skal føde.... synes ikke på kroppen at eg har lagt på meg no, og har heller ik no vann i kroppen så det meste er nok pga baby og etc... hadde ik gjort no om jeg stoppet på 60kg..=D
*FLoRinA* Har født!!!! Skrevet 20. mai 2008 #18 Skrevet 20. mai 2008 Jeg har ikke vært kvalm.. og ikke spiser jeg noe annerledes enn vanlig...Jeg har lagt på meg 5 kg og er i uke 30. Forrige svangerskap la jeg på meg ca 10 kg. Hadde litt høyere startvekt denne gangen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå