Kokkeli nyter våren:) Skrevet 19. mai 2008 #2 Skrevet 19. mai 2008 Ja hvordan var nå dette. Jeg pumpet meg mye for 4 år siden. Er rart hvor fort man glemmer.. Mener at pumpet melk kan holde seg i ett døgn i kjøleskap og tre mnd i frysa. Men er ikke helt sikker. SÅ sjekk dette med noen som er sikre. Jeg pumpet meg direkte i slike fryseposer. Det var veldig greit, og jeg varmet dem opp i vannbad. Varmt vann i en gryte. Tømte det over i ei falske da mener jeg. Men husker ikke det helt. Men les i bruksanvisningen til pumpa og de tingene du har kjøpt til pumping og oppbevaring. Mener det er der jeg leste meg fram til hvordan jeg skulle gjøre det.
junijente fikk julijente Skrevet 19. mai 2008 #3 Skrevet 19. mai 2008 Jeg har ikke erfaring på dette selv enda, men har tenkt å skaffe meg det i løpet av høsten :-) Men har sett i kataloger osv at man får kjøpt beholdere til å ha melka i, som skal passe på både brystpumpa og tåteflaske-tuten. Altså blir det vel som at du pumper rett i tåteflaska. Om den kan fryses vet jeg ikke, men man varmer vel i alle fall i vannbad, mikro, eller man kan kjøpe flaskevarmer har jeg sett. Uten å ha prøvd tror jeg at jeg selv venter med å kjøpe den flaskevarmeren til jeg har prøvd de andre alternativene først. Er vel forresten mannen min som får hovedansvaret for flaska, så da venter vi nok til HAN har prøvd. Jeg har jo forhåpentligvis passe varm melk i puppen ;-)
It's all about me Skrevet 19. mai 2008 #4 Skrevet 19. mai 2008 Melken kan oppbevares 6 timer romtemperatur hvis den ikke har vært innom kjøleskapet eller fryseren, men etter det bør den brukes eller kastes. Settes den rett i kjøleskap holder den iallfall 3 dager i den kaldeste delen av skapet, IKKE i døra, der er det varmest. Fryst holder den i minst 3 mnd, kommer litt an på fryseren. Fryst melk som er tint holder i kjøleskap i 24 timer. Varm melken i vannbad, da blir den jevnest varm. Micro er ikke så bra for næringsstoffene. Og smak alltid på melken før du gir den, kjenner fort om den er som den skal eller ikke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå